כשנתיים לאחר שעברה כריתת שד כפולה, שחקנית הקולנוע אנג'לינה ג'ולי הודיעה הלילה (שלישי) כי עברה ניתוח נוסף להסרת השחלות והחצוצרות, וזאת לאחר שרופאיה זיהו סימנים אפשריים של תחילת מחלת הסרטן. על הניתוח, שבוצע בשבוע שעבר, כתבה במאמר "יומנו של ניתוח" בניו יורק טיימס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הניתוח מורכב פחות מכריתת שד אבל ההשפעות שלו חמורות יותר", סיפרה ג'ולי, הנשואה לשחקן בראד פיט ומגדלת עמו שישה ילדים. לדבריה החלה לקחת תחליפי הורמונים ממקור חיצוני, גם בגלל הניתוח וגם כי "עכשיו אני בגיל המעבר".

"אני לא יכולה להביא יותר ילדים ואני מצפה עכשיו לשינויים פיזיים", כתבה, "אבל אני מרגישה בנוח עם מה שעתיד לבוא - לא בגלל שאני חזקה אלא פשוט בגלל שזה חלק מהחיים. אין לי שום דבר שצריך לפחד ממנו".

איבדה אם, סבתא ודודה לסרטן

את ניתוח כריתת השדיים שלה עברה ג'ולי לאחר שגילתה כי היא נושאת גן תורשתי המעלה במידה משמעותית את סיכוייה לחלות בסרטן השד והשחלות. את ההחלטה להסיר את השחלות קיבלה, לדבריה, לאחר שרופאיה "גילו מספר סימנים דלקתיים שעשויים להיות אינדיקציה לסרטן בשלב מוקדם".

"עברתי עכשיו את מה שלדעתי עברו אלפי נשים אחרות", סיפרה. "אמרתי לעצמי 'הישארי רגועה, היי חזקה'. עכשיו לא תהיה לי סיבה לחשוב שלא אחיה לראות את הילדים שלי גדלים או שלא אפגוש את הנכדים שלי". לאחר הסרת השחלות מצאו הרופאים גידול שפיר קטן על אחת מהן, אך לא נמצאו ממצאים ממאירים ברקמות.

"אני עדיין מרגישה נשית ובטוחה בהחלטה שקיבלתי למעני ולמען המשפחה שלי", אמרה. "אני יודעת שאף פעם הילדים שלי לא יגידו 'אמא מתה מסרטן השחלות'".

אמה של ג'ולי, מרצ'לין ברטרנד, מתה ב-2007 אחרי עשר שנים שבהן נאבקה בסרטן. גם סבתה ודודתה של ג'ולי מתו מסרטן. סרטן השחלות נפוץ מאוד בקרב נשים מעל גיל המעבר, אבל יכול להופיע אצל נשים בכל גיל. הוא ידוע כ"רוצח שקט" מכיוון שהוא קשה מאוד לאיתור בשלביו המוקדמים.