חטב בישראל, לפני שבועיים (צילום: פרויקט תגלית)
חטב בישראל, לפני שבועיים | צילום: פרויקט תגלית

פני הטרגדיה בפריז: יואב חטב, אחד מארבעת היהודים שנרצח במרכול הכשר בפריז ביום שישי, לקח חלק בסיור "תגלית" בישראל רק לפני שבועיים - והשאיר אחריו את חברי המשלחת המומים. תמונות שמחות שלו מישראל נשארו כזיכרון רחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתן לוי, ישראלי שליווה את המשלחת הצרפתית, חלק בעמוד הפייסבוק שלו את התרשמותו. "את יואב הכרתי לפני שבועיים, השתתפנו ב'תגלית' ביחד", כתב. "הוא חי על קו טוניס-פריז, בחור נאה, מוצלח, מצחיק, יהודי גאה דובר עברית שוטפת, בן 21 עם חלום אחד - לעלות לארץ עם כל המשפחה ולהיות הישראלי הכי ישראלי שיש".

חטב במהלך הסיור בארץ (צילום: פרויקט תגלית)
חטב במהלך הסיור בארץ | צילום: פרויקט תגלית

לוי הוסיף: "מבחינתו, תגלית הייתה רק הפרומו. כמה ימים לאחר סוף התגלית דיברתי איתו ושאלתי אותו אם הוא חזר בשלום והאם הוא נהנה בזמן שלו בארץ. מעולם לא שמעתי מישהו מאוהב כל כך בישראל עם ברק בעיניים כמו שהוא היה. הוא רק חיכה לרגע שיוכל לעלות לארץ, להתגייס לצבא ולהיות ישראלי".

גידי מרק, מנכ"ל תגלית, גילה ביום שישי את הקשר בין הקורבן לארגון. "משפחת תגלית כואבת את רציחתו של יואב, שרק לפני שבועיים ביקר בישראל, מצא פה חברים חדשים וחווה חיבור חזק ליהדות ולישראל", אמר. "בשנה האחרונה, תגלית הגדירה את צרפת כיעד אסטרטגי והגבירה משמעותית את הפעילות, שנועדה להביא ארצה אלפי צעירים יהודים. המצב הנוכחי מחזק את הצורך להכיר ליהודי צרפת את ישראל ואנו נשקיע את מיטב המאמצים לשם כך".