הולנד בהיפר כשר (צילום: רויטרס)
שער הגיליון האחרון | צילום: רויטרס

ימים ספורים לאחר שפורסם הגיליון הראשון מאז הטבח שגבה את חייהם של עשרה מאנשיו, המגזין הסאטירי "שארלי הבדו" ממשיך לשבור שיאים של ביקוש: כלי התקשורת בצרפת מדווחים היום (שבת) כי שני מיליון עותקים נוספים של "מהדורת הזיכרון" יודפסו עד ליום שישי הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכך יעמוד מספר העותקים שיימכרו על שבעה מיליון, מספר בלתי נתפס למגזין שבימים שלפני אירוע הטרור הרצחני עמד בפני סכנת סגירה ומכר כ-60 אלף עותקים בלבד מדי שבוע. בימים האחרונים נהרו הקונים לחנויות ורכשו את העיתונים בשעות הבוקר המקדמות, ועל פי הערכות במדינה, ייתכן כי סבב נוסף עוד ייצא לדרך.

במקביל לעניין הציבורי הרב שזוכה לו המגזין בעולם המערבי, במזרח התיכון נמשכות ההפגנות האלימות נגד הפרסומים האחרונים שבהם מוצגת קריקטורה של הנביא מוחמד. בעזה נמצאו הבוקר כתובות נאצה נגד העיתון, שרוססו על גבי מרכז התרבות הצרפתית. כמו כן נכתבו על פי סוכנות הידיעות הצרפתית AFP, שוטרים פלסטינים הוצבו במקום על מנת למנוע פגיעה נוספת במבנה.

מתקפת הטרור במגזין ב-2015 (צילום: The Sun)
הטבח במשרדי המגזין, ארכיון | צילום: The Sun

בתימן נהרגו ארבעה בני אדם במהלך הפגנה אלימה נגד המגזין, כשהמונים יצאו לבירה צנעה. הם שרפו את דגלי צרפת וקראו לפעולת תגמול נגד המדינה שמאפשרת פרסום הקריקטורות. "אנחנו אומרים היום, מספיק להעליב את הנביא שלנו", אמרו המפגינים. אחדים מהם התעמתו עם כוחות הביטחון המקומיים, דבר שהביא להרג ארבעה מהם.

המהדורה האחרונה של המגזין הסאטירי יצאה לאור בזכות התגייסות יוצאת דופן של אנשי העיתון ששרדו את המתקפה הרצחנית של האחים קואשי. על השער מופיעה דמותו של הנביא מוחמד כשהוא מזיל דמעה ואוחז בשלט "גם אני שארלי". מעליו נכתב "הכל נסלח". למרות המסר הפייסני הזה לכאורה, העיתון ממשיך להציג קריקטורות נשכניות שבעולם המוסלמי מתפרשות כעלבון.