פעיל הטרור הבכיר, ארכיון (צילום: Youtube)
פעיל הטרור הבכיר, ארכיון | צילום: Youtube

משטרת יוון עצרה ארבעה בני אדם בחשד למעורבות בתא הטרור שהתגלה בשבוע החולף בבלגיה - כך מדווחים כלי התקשורת המקומיים. על פי הפרסומים, אחד העצורים הוא ממנהיגי החוליה, עבדל חאמיד עבוד, שנטען כי המוסד הישראלי וה-FBI האמריקני סייעו במצוד אחריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, אחד החשודים שנעצר היה בימים האחרונים בקשר ישיר עם תא הטרור שנחשף בבלגיה, שם נהרגו שני בני אדם בעימות עם השוטרים המקומיים. "בין העצורים נמצא גם אדם שתואם את התיאור של עבדל חאמיד עבוד", אמר מקור בכיר במשטרת יוון לסוכנות הידיעות איי.פי. כוחות המשטרה כבר העבירו דגימות ד.נ.א למקביליהם ביוון על מנת לאמת את זהותם של החשודים.

המחבל הבכיר נודע לראשונה בבלגיה לפני כשנה, כשסרטון אכזרי שבו הופיע פורסם ברשתות החברתיות. הוא נראה שם נוהג בכלי רכב אליו קשורות גופות אדם, תוך שהוא אומר כי "הוא מתפלל שאללה ישבור את גבם של המתנגדים לו". על פי החשד אבו-עומר היה בין האחראים לגיוס רבים מהחשודים במעורבות בתאי הטרור שנחשפו בשבוע האחרון.

"להילחם בטרוריסטים יחד" (צילום: רויטרס)
חיילים בלגים שומרים, ארכיון | צילום: רויטרס

במקביל, פורשת בלגיה מאות חיילים בשגרירויות זרות, מוסדות של האיחוד האירופי וכמו כן באתרים יהודים - זאת בעקבות התרעות ממוקדות לפעילות טרור אפשרית. בקהילה היהודית הביעו בימים האחרונים חשש שיהיו מי שינסו לפגוע בהם, כפי שקרה ב"היפר כשר" בפריז לפני כשבוע, בפיגוע שגבה את חייהם של ארבעה בני אדם.

במהלך היום ניתן היה לראות בבלגיה עשרות חיילים מחוץ לבתי ספר יהודים ובנייני ממשל. על פי בכירים במערכת הביטחון המקומית, רמת הכוננות תישאר ברמה שלוש בשבוע הקרוב - הרמה השנייה בגובהה. "קיים חשש מסוים מחזרה של אירופים שיצאו להילחם בעירק ובסוריה", אמרו הבכירים.