מגיש טלוויזיה מוכר, דיבורים על התמודדות פוליטית והתפטרות מהגשה. נשמע לכם מוכר? עכשיו גם האמריקנים חווים את זה: אמנם הבחירות לבית הלבן ייערכו רק בעוד שנה ו-10 חודשים, אבל במפלגה הרפובליקנית המירוץ מתחמם. אחרי שג'ב בוש הודיע כי הוא "שוקל בחיוב" להתמודד על מועמדות המפלגה לנשיאות, העיתונאי והמועמד לשעבר מייק האקבי הודיע הלילה בשידור כי הוא פורש מעבודתו כעיתונאי - בדרך לפוליטיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עלו שאלות רבות לגבי האם אני מתכוון לרוץ לנשיאות", אמר האקבי בתכניתו הלילה. "אם הייתי שולל זאת - הייתי יכול להמשיך להגיש את התכנית הזאת. אני לא יכול להכריז הכרזה כזאת. אני לא מתכוון לקבל החלטה על הנושא עד סוף האביב, אבל השיח בנושא שם את הרשת במצב שלא הוגן כלפיהם, ולא אפשרי עבורי לפעול עבור תמיכה פוליטית וכספית באופן שיכול להצדיק ריצה לנשיאות". אמר - והודיע כי יפסיק להגיש את תכניתו.

מייק האקבי הוא דמות פופולארית בימין האמריקני. הוא ניסה להתמודד על המועמדות לנשיאות בבחירות 2008 - אז הפסיד את המועמדות לג'ון מקיין (שבבחירות עצמן הפסיד לאובמה). האקבי נחשב תומך עקבי של ישראל, הוא ביקר בארץ מספר פעמים ובתכניתו הוא לגלג רבות על היחס של הממשל הנוכחי בבית הלבן כלפי הסכסוך במזרח התיכון.

האקבי נכנס לפוליטיקה לפני למעלה מ-20 שנה במדינתו ארקנסו. בדיוק באותה שנה מושל המדינה, ביל קלינטון, נבחר לנשיאות ארה"ב. בהמשך הוא נבחר בעצמו למושל המדינה, פעמיים, ונחשב למושל מוצלח ופופולארי. הוא נוצרי אדוק, שמתנגד להפלות ולכל הכרה בנישואים חד מיניים.