דרסט (צילום: רויטרס, חדשות)
"רצחתי את כולם". דרסט | צילום: רויטרס, חדשות

איל הנדל"ן האמריקני רוברט דרסט נעצר בחשד לשלושה מעשי רצח, כשהראיות שהפלילו אותו הן הקלטות שלו עצמו מתוך צילומים לסדרה תיעודית ברשת הטלוויזיה האמריקנית HBO.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך אחד מימי הצילומים לסדרה, מבלי לדעת כנראה שהמיקרופון פתוח ושהמצלמה מקליטה את המתרחש, אמר דרסט "מה לעזאזל עשיתי?... רצחתי את כולם כמובן". המשפט הזה סייע למשטרה המקומית לעצור אותו.

דרסט מעולם לא הורשע באף אחד ממעשי הרצח שביצע על פי החשד, הוא שמר באופן עקבי על חזקת חפותו ונשאר אדם חופשי. למרות העובדה שהוא ניצב כל העת תחת עינה הבוחנת של התקשורת, דרסט לא דיבר עד עכשיו בציבור על פרשות הרצח.

הסדרה חשפה אלפי מסמכים חשאיים

דרסט, בן 71, נעצר בשבת והוא מואשם בשלושה מקרי רצח. הראשון שבהם הוא רצח אשתו שבוצע לכאורה בשנת 1982, הרצח השני של עד מרכזי בתיק בבוורלי הילס אירע בשנת 2000 ולאחר מכן בותרה גופת שכנו בטקסס.

מקור המקורב למשרד התובע המחוזי בלוס אנג'לס אמר לסוכנויות הידיעות כי הם קיבלו ראיות משכנעות מהצוות של HBO. במאי סדרת המתח התיעודית ניהל חקירה אובססיבית בת שבע שנים של פשעים לא מפוענחים, שהאיש שנחשד בביצועם היה דרסט.

בתוך כך, בנה הבמאי אנדרו ג'ארקי מערכת אמון עם דרסט, וכך נחשפו אלפי מסמכים חשאיים, תיקים משטרתיים והקלטות מבית הכלא. דרסט חשף סודות על תיקים שהשלטונות עמדו מולם אובדי עצות במשך כ-30 שנה.

הפרק האחרון בסדרה שודר בארה"ב ביום שבת, ובעקבות הפרטים שחשף דרסט הוא נעצר על ידי הרשויות האמריקניות המנהלות כעת חקירה מחודשת, בעקבות הראיות החדשות שנחשפו.

הסדרה תשודר בישראל, בערוץ יס דוקו, החל מ-19.4.