התרסקות מטוס "ג'רמן ווינגס" בצהריים (שלישי) מעל הרי האלפים בצרפת היא ההתרסקות השביעית של מטוס נוסעים מסחרי מאז תחילת 2014, וההתרסקות השנייה מאז תחילת השנה הנוכחית. יותר מאלף בני אדם קיפחו את חייהם באותן תאונות מחרידות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ב-8 במרס 2014 המריאו 239 נוסעים ואנשי צוות מקואלה לומפור שבמלזיה לבייג'ינג. זמן לא רב לאחר ההמראה נעלמה טיסה 370 של מלזיה איירליינס ממסכי המכ"מ - היעלמות שהפכה לתעלומה הגדולה בתולדות התעופה האווירית. עד היום לא נמצאו שרידי המטוס המלזי ולא ברור מה עלה בגורלו, אך הנוסעים ואנשי הצוות הוגדרו מתים.

בקרוב לווין יעקוב אחרי כל תנועה (צילום: רויטרס)
טיסה 370 מעולם לא נמצאה | צילום: רויטרס

כארבעה חודשים בלבד לאחר מכן - שוב תקרית יוצאת דופן בטיסת מלזיה איירליינס. 298 נוסעים ואנשי צוות המריאו ב-17 ביולי מאמסטרדם לקואלה לומפור, אך מעולם לא הגיעו ליעדם, לאחר שהמטוס התרסק במזרח אוקראינה - ככל הנראה בעקבות פגיעת טיל קרקע-אוויר. התרסקות המטוס הובילה לחילופי האשמות בין רוסיה לאוקראינה, אך עד היום לא ברור מי עמד מאחורי הפלת המטוס. בהתרסקות לא היו ניצולים.

שבוע בלבד לאחר מכן, עוד התרסקות של חברה אסייתית. טיסה 222 של טרנס-אסיה איירווייז התרסקה בזמן הנחיתה בטייוואן בשל תנאי מזג אוויר קשים. 48 נוסעים נהרגו בהתרסקות ו-10 ניצלו.

יומיים בלבד חלפו עד לאסון האווירי הבא: טיסה 5017 של אייר אלג'יר שהמריאה ב-25 ביולי מבורקינה פאסו לאלג'יריה התרסקה מעל מאלי. כל 116 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על סיפון המטוס בזמן התאונה נהרגו.

שרידי טיסת מלזיה איירליינס באוקראינה (צילום: רויטרס)
שרידי טיסת מלזיה איירליינס באוקראינה | צילום: רויטרס

כחמישה חודשים לאחר מכן, שלושה ימים בלבד לפני סוף 2014, התרסקה טיסה 8501 של אייר אסיה אינדונזיה. מטוס הנוסעים המריא מאינדונזיה לסינגפור והתרסק בים ג'אווה. כל 163 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו.

לפני כחודש וחצי התרסקה טיסה 235 של טרנס אסיה איירווייז. המטוס המריא מטייוואן ב-4 בפברואר ליעד בתוך המדינה והתרסק לתוך נהר בטאיפיי, בהתרסקות שתועדה במצלמות. 42 בני אדם נהרגו בהתרסקות ו-15 ניצלו.