דובר הבית הלבן ג'יי קרני ערך אמש (שעון ישראל) תדרוך מיוחד ובו חשף פרטים נוספים ממבצע החיסול המוצלח של אוסאמה בן לאדן.

קרני סיפר כי מנהיג אל קאעידה לא היה חמוש כאשר הכוחות האמריקנים המיוחדים פרצו למתחם בו הוא מתגורר, אך הדגיש כי בן לאדן "גילה התנגדות לפני שהוא נורה". דובר הבית הלבן הדגיש עוד כי לחיסול לא תהיה השפעה על לוח הזמנים המתוכנן של האמריקנים לגבי יציאה מאפגניסטן.

בנוסף התייחס קרני לשאלת פרסום ההוכחות לכך שהטרוריסט אכן נהרג ואמר כי טרם הוחלט אם לחשוף את התמונות מקבורתו כיוון שמדובר בחומרים ש"עלולים להיות נפיצים" - זאת בניגוד למקורות אחרים בבית הלבן שסיפרו כי הנשיא אובמה מתכוון לפרסם את הצילומים כדי למנוע סימני שאלה. לדבריהם, מדובר בפרסום אחת התמונות, לפחות, צילום קשה לצפייה בו רואים כדור שחדר לראשו של מנהיג אל קאעידה מעל עינו השמאלית. ראש ה-CIA ליאון פנטה אמר כי אין לו ספק כי תמונתו של בן לאדן "תפורסם בסופו של דבר".

במקביל דיווחה רשת FOX האמריקנית כי ישנן הוכחות לכך שקיימות לפחות שתי סדרות של תמונות גופתו של בן לאדן. על פי הדיווח, אחת הסדרות צולמה במחסן באפגניסטן ואחרת על נושאת המטוסים אחרי שרחצו את הגופה, אך לפני ששמו אותה בתכריכים וקברו אותה. עוד פורסם כי בתמונות שנלקחו במחסן אפשר לזהות יותר את הטרוריסט אך "פחות נעים להסתכל עליהן".

בתוך כך, על רקע הסכם הפיוס עם פת"ח, בארה"ב כועסים על חמאס עקב האבל שהביעו על חיסולו של בן לאדן. "מדובר בגינוי שערורייתי", אמר היום גורם במשרד ההגנה האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החשש: פקיסטן תלשין

גם ראש ה-CIA ליאון פאנטה גילה פרטים מההתנקשות. בריאיון למגזין טיים, סיפר פאנטה על ההכנות לקראת הפעולה ואמר כי ארה"ב החליטה שלא לשתף את פקיסטן בדבר הפשיטה כיוון שחששה שזו תגלה על כך לבן לאדן.

מוקדם יותר אתמול דווח בפקיסטן כי שירותי הביטחון המקומיים עצרו את בני משפחתו של בן לאדן, שהיו יחד עימו בבית בעת מבצע החיסול. על פי הדיווח, הממשל בפקיסטן לא מתכוון להסגיר את העצורים לידי ארה"ב.

ארה"ב: ננסה להשמיד את אל קאעידה

בתוך כך, השמחה באמריקה נמשכת גם יום אחרי המבצע הדרמטי ובמקביל לדריכות ולחשש שם מפני פיגועי נקמה – משגרים בוושינגטון מסר מאיים לאנשי אל-קאעידה.

ג'ו ברנאן, יועצו הבכיר למלחמה בטרור של הנשיא אובמה, אמר כי חיסולו של בן לאדן היה עבור אל-קעאידה "מכה קשה" ואיים כי "ארה"ב מתכוונת לנסות ולנצל את המצב שנוצר כעת כדי להבטיח שנוכל להשמיד את הארגון".

בריאיון שהעניק לרשת NBC האמריקנית, אמר ברנאן כי "ארה"ב נחושה להכות את אל-קעאידה מכת מוות, מה שאנו מעריכים שאנו מסוגלים לעשות. מותו של בן לאדן פגע באופן מהותי ביכולת הארגון לפעול בתוך פקיסטן וגם מחוץ לגבולותיה".