בפורומים ובאתרי האינטרנט הערביים מופץ ביומיים האחרונים סרטון באורך כחצי דקה בו נראה סמיר קונטאר, האסיר הלבנוני ששוחרר במסגרת עסקת השבויים בה הוחזרו ארונותיהם של אלדד רגב ואודי גולדווסר, כשהוא לבוש אפוד צבאי וקסדה לראשו, ויורה במטול המונח על כתפו.

הסרטון, שהופץ אתמול באחד מהפורומים הלבנוניים, עורר עניין רב בקרב הגולשים הערביים ועד מהרה צבר אלפי צפיות באתרים השונים, ואף הועתק לפורומים אחרים ברשת. היום כבר הופיע הסרטון באורכו המלא גם באתר שיתוף קבצי הווידאו Youtube, אליו נחשפים מיליוני גולשים מדי יום.

בסרטון עצמו נראה קונטאר בחברת מספר מלווים, חלקם לבושים גם כן במדי צבא, ונראה כי הם פעילי חיזבאללה. קונטאר עצמו חובש קסדה לראשו. באתרי האינטרנט הערביים בהם פורסם הסרטון, ואשר רובם מזוהה עם ארגון חיזבאללה, מדווח כי "זהו סמיר קונטאר בצעדיו הראשונים בשטח".

לפי הסרטון הקצר לא נראה כי ה"אימון" שביצע קונטאר תוכנן מראש. הוא לבוש ג'ינס וחולצת טריקו ונראה כי הולבשו עליו האפוד הצבאי והקסדה רק לצורך הצילום. מעבר לכך, נראה כי קונטאר יורה לעבר שטח פתוח ואינו מכוון למטרות שיועדו לאימון מראש. העובדה שהתנהלות ה"אימון" נראית לא מאורגנת וסמוך לשיירת כלי הרכב מהם ירדו המשתתפים בסרטון ניכר כי לא מדובר באירוע שתוכנן מראש, בטח ובטח לא באירוע שתוכנן שיצלמו אותו.

באתרי האינטרנט השונים בהם הופץ הסרטון ניכרת ההתרגשות רבה מהופעתו של קונטאר. "הנה בכיר האסירים סמיר קונטאר מתחיל ליישם הלכה למעשה את שהבטיח ביום שחרורו מבית הכלא: 'עזבתי את פלסטין כדי לשוב אליה'. הוא מבצע כאן את הצעד הראשון בשטח, בדרכו לשוב לפלסטין" - כתבו בפורום "בינת ג'ביל", על-שם העיירה שנפגעה קשות במלחמת לבנון השנייה.

קונטאר, מחבל לבנוני ממוצא דרוזי, שוחרר במסגרת עסקת השבויים שביצע צה"ל עם ארגון חיזבאללה ביולי האחרון. במסגרת העסקה, שנעשתה בתיווכה של גרמניה, הוחזרו ארונותיהם של אודי גולדווסר ואלדד רגב. בתמורה, שוחרר קונטאר, ארבעה אסירים לבנוניים נוספים ו-190 גופות של אנשי חיזבאללה ממלחמת לבנון השנייה.

בישראל, לצד הרצון הרב להחזיר את גופות חללנו, נמתחה ביקורת קשה על שחרורו של קונטאר, שחדר למדינת ישראל באמצעות דאון בשנת 1979 ורצח שניים מבני משפחת הרן בנהריה, אחת מהן ילדה בת ארבע.