העשיר בעולם במותו. מועמר קדאפי (צילום: רויטרס)
היה העשיר בעולם במותו. קדאפי | צילום: רויטרס

שליט לוב לשעבר, מועמר קדאפי, שחוסל בסוף השבוע בעימות עם כוחות המורדים בעיר הולדתו, החזיק יותר מ-200 מיליארד דולר בחשבונות בנק, נדל"ן והשקעות בעולם - כך מדווחות היום סוכנויות הידיעות.

ההערכות אודות נכסיו ומצבו הפיננסי של קדאפי הופכות אותו, למעשה, לאיש העשיר בעולם טרם מותו, וכמובן, גם לאחד מהמנהיגים המושחתים ביותר בהיסטוריה. ביום שישי מסרו הרשויות בארה"ב ובאירופה כי בכוונתן להעביר את הנכסים המוקפאים של קדאפי לממשלת המעבר החדשה בלוב, הזקוקה להון כדי להחיל את שלטונה החדש.

עם זאת, עד כה אישר האו"ם לשחרר רק כ-1.5 מיליארד דולר מחשבונות הבנק של קדאפי בארצות הברית, כאשר הממשל האמריקני העביר עד עתה מחצית מהסכום בלבד. ברקע, חלק ממדינות אפריקה סירבו להקפיא את חשבונותיו של קדאפי בשל נאמנותם אליו. אחרות חששו מכך שהקפאת נכסיו תפגע בכלכלה המקומית.

במקביל, גופתו של הרודן שנהרג על ידי בני עמו בלינץ', מוצגת כעת לראווה בעיר מיסרטה. אלפים פוקדים את המקום כדי לראות את הגופה הקפואה של הרודן שהודח, הסתתר בבונקר ולבסוף - נטבח על ידי בני עמו שתפסו אותו. במהלך היום צפויים ראשי המורדים לחגוג עם מאות האלפים את מותו של הרודן בעיר בנגזי, שהפכה למעוז של המתנגדים לשלטונו של קדאפי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק