על רקע מתקפת הטילים עבר רובע הדאחייה שבדרום בירות, הזהיר עומאר אל וואווי, מפקד צבא סוריה החופשית את חיזבאללה מפני התערבות במלחמת האזרחים בסוריה לצידו של אסד. "המתקפה בדרום בירות היתה רק יריית אזהרה לחיזבאללה", אמר במהלך ריאיון לתחנת הטלוויזיה הלבנונית LBC.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אל-וואווי, מפקד צבא המורדים המהווה חלק אינטגרלי מהאופוזיציה הסורית, איים בפגיעה בעיר טריפולי ובשדה התעופה של ביירות, אם חיזבאללה ימשיך להתערב בנעשה בסוריה. על פי הדיווחים שהגיעו מכלי התקשורת הערביים, במהלך התקיפה האחרונה בדרום בירות המהווה מרכז כוחו העיקרי של חיזבאללה, נפצעו חמישה בני אדם ונזק רב נגרם לרכוש ולתשתיות במקום.

לאחר המתקפה ברובע הדאחייה, גינה נשיא לבנון מישל סולימן את הירי לעבר ביירות. "המתקפה הבוקר היתה הראשונה מסוגה. זו הפעם הראשונה שהאלימות בסוריה גולשת לכיוון השכנה ממערב במלחמת האזרחים הנוכחית", אמר סולימן. "זו מתקפה של טרוריסטים שלא אוהבים את השלום וחיי השגרה בלבנון".

שר החוץ הסורי: "השיחות בז'נבה - הזדמנות לפתרון המשבר"

במקביל לדיווחים אודות מתקפת המורדים הסורים בלבנון, אמר שר החוץ הסורי כי ארצו מוכנה מבחינה עקרונית להשתתף בשיחות השלום הצפויות להיערך בז'נבה, במהלך החודש הבא. בכלי התקשורת הערביים צוטט השר וואליד אל מועלם באומרו כי "סוריה מוכנה לקחת חלק בשיחות הבינלאומיות שיתקיימו בז'נבה, זאת מאחר והן יכולות להוות הזדמנות לפתרון המשבר".