יובא לקבורה, קדאפי (צילום: רויטרס)
יובא לקבורה מחר | צילום: רויטרס

לא כך חזה מועמר קדאפי שיסיים את דרכו: שליט לוב לשעבר מועמר קדאפי ייקבר מחר בטקס חשאי, בהשתתפות מספר אנשי דת, כך מסרו הערב גורמים רשמיים לסוכנות הידיעות רויטרס. אחרי 42 שנים בהן שלט בלוב, הרודן יסיים את דרכו בחולות המדבר, שם ייבחר מיקום סודי לקבורתו. בימים האחרונים, הוצגה גופתו של קדאפי במקרר באיטליז מקומי, לאחר ההתעללות שעברה בידי המורדים. היום הוחלט לקטוע את זרם המבקרים, ולהעביר אותה לקראת הבאתה לקבורה.

בשיחת טלפון שקיים גורם במועצה הזמנית של לוב עם רויטרס, נמסר כי גם בנו מותאסם, שנהרג עמו בלינץ', ייקבר עמו. "לא היה שום סיכום להעברת הגופה לידי קרוביו של קדאפי", מסר אותו גורם. על ההחלטה להפסיק את הצבת גופתו לראווה אמר כי "הגופה הגיעה למצב ריקבון מתקדם שלא איפשר את המשך הצגתה לציבור הרחב".

סאיף אל איסלאם (צילום: AP)
הצליח להימלט? סייף אל אסלאם | צילום: AP

במקביל, מתקבלים דיווחים לפיהם בנו הבכור של קדאפי, סייף אל איסלאם, נמלט מלוב. סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת שקדאפי הבן, הגיע לגבול עם ניז'ר ואלג'יריה כשברשותו דרכון מזויף, כדי להימלט מהמדינה. לא ברור מהדיווחים אם הצליח במשימתו, אולם נראה שפעל בסיוע אנשים נוספים.

שליט לוב לשעבר, מועמר קדאפי, חוסל בסוף השבוע בעימות עם כוחות המורדים בעיר הולדתו. אלפים פקדו את המקום בו הוצגה גופתו בעיר מיסרטה כדי לראות את הגופה הקפואה של הרודן שהודח, הסתתר בבונקר ולבסוף - נטבח על ידי בני עמו שתפסו אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק