נבחרת הכדורגל האלג'יראית חזרה אמש (ד') הביתה לאלג'יר, אחרי תצוגה הירואית על המגרשים בברזיל, והאלג'יראים בבירה העניקו לכוכבים שלהם קבלת פנים של גיבורים. עשרות אלפי תושבים יצאו לרחובות, הסתכלו בחלונות ועלו על גגות הבתים כדי לקבל הצצה לבואם של גיבורי הנבחרת הלאומית שחלפו ברחובות המרכזיים באוטובוס פתוח, כשעליו השחקנים עם דגל אלג'יריה ודגל פלסטין. האוהדים התקשטו בצבעי דגל הלאום ומדי הכדורגלנים, וכמוהם גם עמודי התאורה בעיר, המכוניות וכיסויי הראש נצבעו בירוק ולבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנבחרת האלג'יראית הצליחה להתברג ל-16 הגדולות במונדיאל והודחה רק אחרי משחק קשה ושקול מול הנבחרת הגרמנית החזקה, משחק שהוכרע רק בהארכה. הנבחרת מצפון אפריקה הצליחה לסיים את שלב הבתים במקום השני בבית השמיני, על חשבון הנבחרות מרוסיה ומדרום קוריאה. "תחי אלג'יריה, תודה לכם הירוקים", נכתב על השלטים בבירה.

קבלת פנים של גיבורים באלג'יר (צילום: רויטרס)
קבלת פנים של גיבורים באלג'יר | צילום: רויטרס

קבלת הפנים לשחקני הנבחרת אמש החלה כבר בנמל התעופה, כשראש הממשלה האלג'יראי, עבדל-מאליכ סילאל, חיבק את השחקנים ואת המאמן הבוסני וואהיד חלילהודזיץ', והמטיר עליהם מחמאות.

החלוץ האלג'יראי המוביל, איסלאם סלימאני, אמר השבוע שבכוונתו ובכוונת חבריו לתרום לפלסטינים בעזה את הכספים והבונוסים שהתקבלו עבור ההתקדמות בגביע העולם. לדבריו, "הם זקוקים לכסף יותר מאיתנו".