"רק ח'ליפה (מדינה) מוסלמית גדולה וחזקה תרגיע את הזעם", זה המסר ששלחה קבוצה קטנה של מוסלמים קיצוניים במהלך ההפגנות היום נגד יוצר הסרט ששם ללעג את הנביא מוחמד. את הדברים אמרו כמה עשרות צעירים שהגיעו להפגנה שנערכה לאחר תפילת יום השישי בעיר עכו, כאשר חלקם אף קראו קריאות בעד אוסמה בן-לאדן ואל-קאעידה. "היהודים והנוצרים יוכלו לחיות בשלום תחת כנפי האיסלאם ברחבי העולם", הוסיפו הצעירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, עם תום תפילות יום השישי בהר הבית יצאו יידו מאות מתפללים אבנים ופתחו בתהלוכה אל אזור שער שכם, בניסיון להגיע אל הקונסוליה האמריקנית במזרח ירושלים ולהפגין מולה. שוטרים מנעו מהם מלהגיע לייעדם וכמה מהם נפגעו מאבנים שנזרקו לעברם.

המתפרעים פוזרו מהמקום תוך שימוש ברימוני הלם וכמה מהם נעצרו. במקביל, נתן הזעם את אותותיו גם בעכו: עם תום התפילות במסגד המרכזי שבעיר יצאו המונים למצעד מחאה נגד ארצות הברית. בין היתר, הם קראו "אובמה פחדן" ו"הנביא מוחמד מעל לכל".

המהומות הגיעו בסוף השבוע גם לישראל (צילום: פוראת נסאר)
ההפגנה בעכו | צילום: פוראת נסאר

הרוג בלבנון; פריצה לשגרירות הגרמנית בסודן

יום של הפגנות סוערות ברחבי העולם המוסלמי נגד הסרט "תמימות האסלאם" הלועג לנביא מוחמד. בחרטום בירת סודן פרצו היום מפגינים לשגרירות גרמניה בעיר, ניפצו חלונות והעלו באש חלקים מהבניין.

על פי דיווחים מכלי התקשורת במדינה, עולה כי כ-5,000 מפגינים עושים את דרכם למתחם השגרירות האמריקנית המאובטחת ומתעמתים עם כוחות הביטחון המקומיים המשתמשים בגז מדמיע לפיזורם.

בטריפולי בצפון לבנון נהרג אדם אחד ושניים נוספים נפצעו מאש מאבטחים שעה שניסו לפרוץ לבניין ממשלתי. גם בקהיר נמשכות הפרות הסדר, אלפי בני אדם התעמתו משעות הבוקר עם כוחות הביטחון המצרים שמאבטחים את מתחם הקונסוליה האמריקנית. על פי הדיווחים, מספר בני אדם נפצעו בעימותים אלה. מהומות נוספות התרחשו גם מול בניין השגרירות האמריקנית בצנעא בירת תימן ובעמאן בירת ירדן.