גורמי ביטחון בתעלת סואץ דיווחו לפני כשבוע כי סיכלו מתקפת טרור נגד ספינה שעברה בתעלה. ביום ראשון האחרון נמסר כי הספינה שהותקפה נשאה את דגל פנמה. לדברי גורמי הביטחון, הפיגוע סוכל והספינה המשיכה לדרכה. עדי ראיה דיווחו על שתי התפוצצויות שנשמעו באזור בו עברה הספינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברביעי פורסם סרטון ברשת ובו תיעוד הירי על הספינה. בסרטון ניתן לראות שני מחבלים יורים שתי רקטות RPG לעבר ספינת המסע. הרקטות אמנם פגעו בספינה, אך לא גרמו לשקיעתה והיא המשיכה בדרכה בתעלה ללא כל תקלות. הספינה הייתה בדרכה דרומה, והירי בוצע 30 קילומטרים בתוך התעלה, באזור אלאחראש.

מפרסמת הסרטון, קבוצה בשם "כתאאב אלפורקאן", הודיעה כי היא מנסה לפגוע במעבר הספינות בתעלה משום שהיא "הפכה למעבר בטוח לספינות מלחמה שמטרתן לפגוע במוסלמים". על הסרטון מופיע דגל אל קעידה ולא מן הנמנע כי הקבוצה משתייכת לארגון זה, או לפחות רואה את עצמה כחלק ממנו.

מקור ביטחוני מצרי מסר כי ידוע להם על הסרטון וכי הם חוקרים אותו כדי לתפוס את האחראים לירי. הוא הוסיף כי המתקפה שנראית בסרטון היא תופעה מסוכנת, ועל הגורמים הריבוניים במצרים לפעול ביעילות להפסיקה. הגורם הדגיש גם כי תנועת הספינות בתעלה ממשיכה כרגיל.