"אמרי לי תודה" הוא שמו של אחד הסרטים החדשים על מסכי הקולנוע במצרים. אלו הם סרטים מתירניים ונוטפי סקס, כפי שלא נראו מעולם בבתי הקולנוע המצריים. כצפוי, הקצף ניגר משפתי החוגים האיסלאמיים המסורתיים ששואלים: כיצד נגררה מצרים למדרון תלול כל כך של הפקרות?

"אני לא מסכים למראות הלוהטים, לא מסכים לתמונות העירום ולא מסכים לצילומי נשים בלי כיסוי", אומר במחאה חאלד אל ג'ונדי, אחד הדרשנים האיסלאמיים המכובדים בקהיר, "קטעי מין בסרטים אלו הם מעשים שפלים גם אם הם לשם הדרמה".

פורנו מצרי (צילום: חדשות 2)
"יש דברים שלא צריך להראות" | צילום: חדשות 2

אבל הביקורת לא עוצרת את התופעה. עלילת הסרט "בצבעים לוהטים" מתרחשת במדרשה לציור, והסרט "רגשות" למשל, עוסק ללא מגבלות בחיבוטי נישואין, בבגידות וקשיי הזוגיות. החרויות שלוקחים לעצמם אנשי הקולנוע המצרי מעוררות תגובות מעורבות ברחובות קהיר.

"הסרט עוסק בבעיות של צעירים בצורה יפה", אומר אזרח אחד ברחוב, ואחר מוסיף: "זה סרט טוב ויפה, אבל הבעיה שלו היא שהוא עוסק בצעירים - ויש בעיה במה שמראים בו. יש דברים שלא צריך להראות". 

זו ממש מהפכה של שבירת חומת האיסורים השמרנית בחברה המצרית המסורתית - וחציית כל הקווים האדומים, כשהמשותף לכל הסרטים החדשים: תנו לעזאזל לחגוג וליהנות!

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק