חסן שאטרי. חוסל? (צילום: צילום מסך: http​://w​ww.mash​regh​news​.ir)
חסן שאטרי. חוסל? | צילום: צילום מסך: http​://w​ww.mash​regh​news​.ir

חסן שאטרי, בכיר משמרות המהפכה האירנים שנהרג בסוריה על פי הדיווחים לפני כעשרה ימים, חוסל למעשה בחודש שעבר בתקיפה של חיל האוויר הישראלי - כך דווח בעיתון הסנדיי טיימס הבריטי. תחילה דווח כי הוא חוסל יחד עם מלוויו ברכב שהסיע אותם מנמל התעופה של דמשק על ידי מורדים סוריים, אך כעת מפרסם העיתון הבריטי כי ישראל עומדת מאחורי ההתנקשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אירן מיהרה להאשים "שכירי חרב ותומכים בישראל" במותו של הגנרל והזהירה כי תנקום. שאטרי היה מפקד בכיר במשמרות המהפכה של אירן ומילא תפקיד מרכזי ביחסי אירן-חיזבאללה. הוא גם עסק בפיקוח על הבנייה מחדש של אמצעי הלחימה של חיזבאללה בעקבות מלחמת לבנון השנייה 2006.

"היה תחת מעקב של ישראל"

מקור ביטחוני אמר לעיתון כי שאטרי היה מטרה עיקרית של ישראל ונע תחת אבטחה כבדה. על פי הדיווח, סוכנים ישראלים איתרו אותו בדמשק ועקבו אחריו כשהוא עלה על שיירת הנשק שעשתה דרכה ללבנון.

מקור ישראלי בכיר צוטט כאומר ששאטרי היה המטרה האמיתית של התקיפה וכי "שיירת נשק ללבנון אינה לבדה סיבה מספיק טובה לישראל לסכן את טייסיה בהתקפה אווירית".

ישראל לא הודתה באופן רשמי שבצעה את התקיפה הבסוריה, למרות ששר ביטחון אהוד ברק רמז למעורבות ישראלית כשאמר: כי "מה שקרה בסוריה - זה הוכחה לכך שכאשר אנחנו אומרים משהו שאנחנו מתכוונים לזה".