מובארק (צילום: חדשות 2)
שמועות זדוניות או אמת? | צילום: חדשות 2

שמועות זדוניות או דיווחים שדלפו לפני האישור הרשמי? מספר כלי תקשורת במצרים מדווחים מאז שעות הבוקר על מותו של נשיא מצרים המודח כתוצאה ממה שנראה כמו שבץ. על פי הדיווחים, ההודעה הרשמית על מותו צפויה להימסר בשעות הקרובות. בכירים במצרם מכחישים את השמועות וטוענים: מובארק מאושפז תחת השגחת הצוות הרפואי בכלא טורא.

סוכנות הידיעות א שארק אל אווסט היא ככל הנראה זו שהחלה את גל השמועות לאחר שדיווחו כי הנשיא המצרי המודח עשוי לקבל שבץ מוחי בכל רגע ושמצבו קשה מאוד, מיד אחר כך מאות בלוגרים ואתרים אחרים בשפה הערבית החלו לדווח על כך, חלקם אף טוענים שהוא מת. לצד הדיווחים המתגברים, יש שטוענים במצרים שאנשיו של מובארק מנסים לקדם דיווחים כאלה כדי להעניק לו תנאי מעצר טובים יותר.

מאז שהורשע באחריות להרג מפגינים במצרים במהלך המהומות במדינה בקיץ האחרון, ובשורה של מעשי שחיתות במסגרת שלטונו, חלה הידרדרות קשה במצבו הבריאותי. בשבועות האחרונים, דווח מדי יום על הרעה נוספת במצבו, שהביאה אותו להתמוטט בתאו, ואף לחיבורו למכונת הנשמה.

גם ברשתות החברתיות השמועות על מותו של מובארק תופסות חלק מרכזי מאז שעות הבוקר. גולשים בפייסבוק ובטוויטר, חלקם פעילים פוליטים, דיווחו שהנשיא הלך לעולמו אתמול בבוקר, אולם דבר מותו נשמר בינתיים בסוד. מנגד, הכחיש סנגורו של הנשיא לשעבר את השמועות, אבל אישר שמצבו הבריאותי מידרדר.

מובארק, בן ה-84, שסובל בשנים האחרונות מסרטן הלבלב, התמוטט כמה פעמים בימים שחלפו מאז מתן גזר דינו. בשבוע שעבר התברר כי נגד מובארק צפוי להיפתח משפט חוזר, אחרי שהן התביעה והן צוות ההגנה הודיעו על הכוונה להגיש ערעור על העונש שנקבע לו. מיום מתן גזר הדין, אחרי שהוכרע כי לא יוצא להורג, גדשו המונים את כיכר תחריר שבלב קהיר וקראו לגזור על הנשיא המודח עונש מוות כשבידיהם גרדומים מאולתרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק