משמרות המהפכה יוכרו כארגון טרור? (צילום: רויטרס, חדשות)
אנשי משמרות המהפיכה - ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

שלושה בכירים במשמרות המהפכה האירניים חוסלו הבוקר (ד') בדרום מזרח המדינה, כשהרכב שבו נסעו עלה על מטען צד - כך מדווחת התקשורת האירנית, שמדגישה את העובדה כי בזמן האחרון נרשמו שיאים ברמת המתיחות בין ארגונים סונים במדינה למשטר השיעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלושת הבכירים, מהאגף ההנדסי במשמרות המהפכה, סיירו סמוך לגבול של אירן עם אפגניסטן, כשאירע הפיצוץ. התקשורת באירן מדווחת כי האזור הוא נתיב מרכזי להברחת סמים מאפגניסטן מערבה. על פי הדיווח בסוכנויות הידיעות האירנית, שלושת הבכירים עבדו על פרויקט סמוך לעיר סראבאן.

בחודש נובמבר האחרון, אדם חמוש ירה בתובע ציבורי ובנהג שלו בעיר זאבול, לא רחוק מהמקום שבו בוצע החיסול הבוקר. על פי אתרי הארגונים האסלאמיים הפועלים באירן כמו ארגון מוג'האדין אל חאלק, חיסול התובע נעשה כנקמה על הוצאה להורג של 16 אסירים משורות הארגונים הסונים, שהואשמו בפעילות טרור. יומיים לפני חיסול התובע, 14 אנשי הצבא האירני נורו למוות במעבר גבול עם פקיסטן. ארגון קטן בשם ג'יש אול עאדל לקח אחריות להריגתם.

מאז 2010, אז הוצא להורג באירן מפקד ארגון סוני בדלני בשם ג'ונדולה, נערך מאבק גלוי של אנשי המיליציות הסוניות נגד המשטר השיעי. פעילי זכויות אזרח באירן טוענים שב-2013 לבדה, הוצאו להורג במדינה 400 בני אדם. גם בחירתו של רוחאני לנשיא לא צמצה את מספר ההוצאות להורג - 125 בני אדם נתלו מאז שנבחר.