למרות הדיווחים על פרישתו הקרובה של הנשיא הסורי בשאר אסד, נמשך מסע ההרג של משטרו ברחבי המדינה. פעילי אופוזיציה סורים מדווחים כי כ-200 גופות נמצאו הלילה בעיר דראיה שבפרברי דמשק, לאחר שנורו מטווח קצר במה שנראה לטענתם כ"הוצאה להורג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילה דיווחו פעילי זכויות אדם בדראיה על מציאתן של 79 גופות בעיר, אך במהלך הלילה התקבל דיווח על 122 גופות נוספות שנמצאו - רובן בבתי מגורים ובמרתפים. אחד הפעילים מסר כי בין הגופות שנערמו זו על זו בעיר, היו גם ילדים .

מתנגדי המשטר שדיווחו על המראות הקשים מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס שכ-24 בני אדם נורו למוות מאש צלפים והיתר הוצאו להורג בירי מטווח קצר. בין ההרוגים, על פי הדיווח, שמונה בני משפחה אחת - בהם שלושה ילדים והוריהם. "שתי נשים סיפרו כי חייליו של אסד הרגו את בני משפחותיהן לנגד עיניהן", סיפר פעיל במקום.

תושבים בדראיה, שם נהרגו אתמול לדברי הפעילים כ-270 בני אדם, סיפרו כי גופות רבות של גברים נערמו במסגד בעיירה עם סימני ירי שכוון לעבר הראש והחזה. על פי החשד, מרבית ההרוגים נפגעו מירי של כוחות הביטחון שעברו מבית לבית.

בתוך כך, ממשיכים בסוריה לספור את מניין ההרוגים בקרבות שרק הולך וגדל. היום פורסמו נתונים קשים לגבי חודש אוגוסט, שהיה הקטלני ביותר מאז פרוץ המהומות במדינה. על פי הערכות כ-3,700 בני אדם נהרגו מתחילת החודש ועד היום בעימותים הקשים שפוקדים את המדינה.

דיווח: אסד הסכים להעביר את השלטון 

מוקדם יותר ציטט העיתון הכוויתי "א-ראי" גורמים דיפלומטים ערבים בכירים שטענו כי אירן, רוסיה וסין הסכימו למהלך במסגרתו נשיא סוריה בשאר אסד יעזוב את השלטון ויעביר אותו לתקופה זמנית לידי הצבא.

על פי הדיווח, מדינות אלה משוכנעות שהמשטר הסורי סיים כבר את תפקידו והמדינה לא תוכל להתקדם לולא אסד יעזוב. בעיתון נכתב כי הנשיא הסורי נתן מצדו את הסכמתו להעברת השלטון אך הדגיש כי הוא לא מוכן שהוא יעבור ל"טרוריסטים ואנרכיסטים". עוד צוין כי פעילים של צבא סוריה החופשית ישולבו בצבא וכן כי היא זכתה כבר להסכמה אמריקנית.

זמן קצר לאחר הדיווח, שר ההסברה הסורי אמר כי אין לו בסיס. "הדיווחים הזרים משקפים חלומות של האופוזיציה מחוץ לסוריה", ציין השר עמראן א-זועבי.