מעבר קוניטרה
כוחות או"ם במעבר קוניטרה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

כלי תקשורת ערביים מדווחים כי הארגון הסוני הקיצוני "אל-נוסרה" - המוביל את הלחימה בכוחות אסד באזור מעבר קוניטרה - חטפו 43 מאנשי כוחות אונדו"ף של האו"ם, האחראים על שמירת הביטחון באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהדיווחים בנושא לא ברור מתי נלקחו אנשי האו"ם בשבי. אמש דווח שהארגון "אל-נוסרה", המסונף לאל-קאעידה, השתלט על צדו הסורי של מעבר קוניטרה, שהייתה למעשה הנקודה האחרונה לאורך הגבול שנותרה בידי כוחות של אסד.

על פי הדיווח, פתחו כוחות המורדים בירי ארטילריה ופגזים לעבר כוחותיו של אסד בקוניטרה ואף הצליחו להשתלט על צדו הסורי של מעבר הגבול, המשרת לרוב את כוחות האו"ם באזור. גורמים בארגוני המורדים טענו כי תפסו את השליטה בעיירה, אולם באו"ם טענו כי הם אינם יכולים לאשר שמעבר הגבול ושטח העיירה אכן נפלו בידיהם.

מוקדם יותר ביום דיווחו כלי תקשורת בשפה הערבית כי מטוסים מצבאו של נשיא סוריה בשאר אסד תקפו במהלך הלילה מספר מוקדים הנשלטים על ידי כוחות המורדים בסוריה סמוך לגבול ישראל. ההתקפה מצד צבאו של הנשיא אסד בוצעה ככל הנראה כמתקפת נגד בעקבות עליית המדרגה בקרבות בינם לכוחות המורדים סמוך לגבול.

סוכנות הידיעות "רויטרס" דיווחה מפיהם של תושבים באזור, וכן מפי גורמים בארגוני המורדים כי מדובר בהפגזות כבדות על רקע הלחימה באזור העיירה קוניטרה, שנחשבה עד אתמול למעוז האחרון שנותר בידי אסד באזור הגבול ברמת הגולן.