המורדים הסורים שוב מנסים לפגוע פיזית ומורלית במשטר אסד, אבל זה מצליח במהירות להרים את ראשו: המורדים דיווחו הבוקר כי שיירה שבה נסע הנשיא הסורי בשאר אסד הותקפה על ידי המורדים. עם זאת, במשטר הסורי מיהרו להכחיש את הדיווח והציגו צילומים של אסד מתפלל הבוקר אחרי התקיפה לכאורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיווח על התקיפה הגיע מפיו של דובר של אחד מארגוני המורדים בסוריה. לדבריו, השיירה של הנשיא אסד הותקפה סמוך לְמלון מרידיאן בדמשק. המורדים ציינו כי אספו מודיעין מדויק אודות נתיב נסיעת השיירה בדרך לתפילה, כולל כביש הנסיעה והגשר עליו חלפה. על פי הדיווח, התקיפה התבצעה באמצעות 17 פצצות מרגמה.

המשמר הנשיאותי של אסד הכחיש את הדיווח. גם שר ההסברה הסורי הודיע באופן רשמי כי לא הייתה מתקפה כזו. בטלוויזיה הסורית העבירו בשידור חי תמונות של אסד בשעת תפילה. יש לציין שבעבר כבר דיווחו המורדים יותר מפעם אחת על נסיונות התנקשות באסד.

יצא בחוץ

בשבוע שעבר יצא אסד מארמונו לראשונה מזה חודשים. נשיא סוריה הגיע לקו העימות באזור דאריה שבדרום-מערב דמשק ונפגש עם חיילים במקום. עד לאחרונה היה המקום מעוז המורדים ונכבש על ידי צבא אסד.

אסד הבוקר (צילום: מתוך וידיאו)
אסד הבוקר | צילום: מתוך וידיאו

זו הפעם הראשונה מזה חודשים ארוכים שאסד מבקר אצל חייליו הנלחמים במורדים. היציאה הפומבית האחרונה שלו הייתה בחודש מאי האחרון, אז סייר בתחנת הכוח ובאוניברסיטה בדמשק.

"מה שאתם עושים היום יירשם בהיסטוריה", אמר אסד לחייליו. "העולם כולו ידבר על צבא סוריה. אתם מגינים על המולדת ועל כבודה בנאמנות. האויב לא יצליח להרוג את הגבורה ואת האומץ של הסורים, למרות כל ניסיונותיו וניסיונותיהם של אלה שעומדים מאחוריו, כיוון שצבאנו אינו יודע תבוסה ואינו חושש".