כוחות אסד צרים על המורדים בחומס
"הם עוברים מבית לבית". חיילי הצבא הסורי | צילום: רויטרס

אמצעי לחימה ועליהם כיתוב בעברית נמצאו בעיר הסורית אל-קוסייר - כך דיווח ערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה "אל-מנאר". לפני יומיים נכבשה אל-קוסייר מידי המורדים ע"י כוחותיו של אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורם צבאי אמר כי מדובר ב"ניסיון נואש להסית את תשומת הלב ממעורבות חיזבאללה בלבנון". לדבריו, אלו ככל הנראה שאריות מהיציאה מלבנון.

העיר אל-קוסייר, הסמוכה לגבול לבנון, משמשת כציר מרכזי ואסטרטגי של המורדים. בשבועות האחרונים התנהלו קרבות עזים סביב השליטה בעיר, שבהם לקחו חלק אלפי לוחמי חיזבאללה המסייעים לאסד.

הקרב האחרון על כיבושה של העיר היה אחד הקרבות הגדולים, ואולי הגדול מכולם, במלחמת האזרחים הסורית עד עכשיו, שבה לוקחים חלק בשבועות האחרונים כ-15,000 לוחמים. כיבושה של העיר חסם ציר מרכזי של העברת נשק למורדים.

פוטין. הציע חיילים רוסים בגולן
פוטין. הציע חיילים רוסים בגולן | צילום: AP

בינתיים בזירה הבינלאומית נמשכים הדיונים סביב החלפת חיילי האו"ם האוסטרים ברמת הגולן. אתמול הודיעה אוסטריה כי היא מסיגה את כוחותיה המשרתים בכוח לשמירת השלום בצד הסורי של רמת הגולן, לאחר ששני חיילים נפצעו כתוצאה מהקרבות סמוך לגבול סוריה-ישראל.

פוטין: נשלח חיילים רוסים לגולן

מזכ"ל האו"ם באן קי-מון הודיע היום כי הוא מחפש בדחיפות כוח שיחליף את הכוח האוסטרי. בתגובה הציע נשיא רוסיה ולדימיר פוטין להחליף את החיילים האוסטרים בחיילים רוסים. מועצת הביטחון צפויה להתכנס לדיון בנושא.

האו"ם הציג היום נתונים מדאיגים לפיהם מחצית מכל האוכלוסיה הסורית תזדקק לעזרה הומניטארית עד לסוף שנת 2013. לפי האו"ם, מדובר בבקשת החירום לעזרה הגדולה בהיסטוריה של משברי מלחמות האזרחים.