הכריש התוקף מסיני מטיל את אימתו על התיירים שמגיעים לשארם א-שייח, סיני: תיירת בריטית מבועתת סיפרה היום כיצד רק אתמול טרף הכריש לעיניה תיירת מבוגרת מגרמניה, זאת בראיון לעיתון ה"סאן" הבריטי .

אלן בארנס צללה עם שנורקל ומסיכה, כשהכריש תקף. היא הורידה במהרה את הציוד ושחתה לכיוון החוף, מוקפת במים אדומים מדם. היא סיפרה שהתקשתה לשחות מפני שהכריש - שתלש מגופה של התיירת שנהרגה את זרועה ואת רגלה - יצר גלים מסביבה.

רוצים לקבל עדכון במידה והכריש יתקרב לחופי ישראל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"מעולם לא חשתי אימה טהורה כמו זו", אמרה. "המים געשו כאילו הייתי בתוך מכונת כביסה. נזרקתי בתוך הדם. הכריש קרע את האישה המסכנה הזו ואני בקושי יכולתי לשמור את הראש מעל המים".

בארנס הוסיפה, "האישה צעקה 'עזרו לי! עזרו לי! באנגלית. זה היה מצמרר. פשוט זרקתי את עצמי על החוף". בן זוגה של בארנס, גארי לייט, ראה את הכריש מהחוף וניסה להזעיק את המצילים, שלדבריו היו "בלתי מועילים ומבועתים".

"הם המתינו חמש דקות לאחר שהתקיפה נגמרה, ופשוט צפו בגופה מגיעה לחוף", סיפר.

המצרים תופסים כרישים - אך התקיפות ממשיכות

אחרי התקיפות בשבוע שעבר, הכריזו השלטונות המצרים על איסור שחייה באזורים מסוימים בים האדום. מכיוון שעוד לא ידוע היכן הותקפה האישה, לא ניתן לדעת אם היא שחתה באזור אסור לשחייה או לא.

ביום חמישי האחרון הרגו המצרים שני כרישים שהיו חשודים בתקיפות. מבין שני הכרישים שנתפסו, אחד הוא באורך 2.1 מטרים ומשקלו 150 קילוגרם והשני הוא באורך 2.4 מטר ומשקלו 250 ק"ג. אולם, כפי שעולה ממקרה התקיפה האחרון, קיים לפחות עוד כריש תוקפני אחד במים.

רוב הסיכויים שהכרישים לא יגיעו לאילת

"הפעם האחרונה שהייתה תקיפת כריש באילת הייתה ב-1974", הסביר לחדשות 2 באינטרנט ד"ר אביעד שיינין, יו"ר מחמל"י, מרכז חקר, מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל, באוניברסיטת חיפה. "זה יכול לקרות שוב בתיאוריה, אבל זה לא סביר", הוסיף שיינין. עם זאת, לא ניתן לפסול אפשרות כזאת על הסף, משום שהימצאות כרישים מסוכנים בים האדום היא עובדה.

"כשאנשים שומעים על תקיפת כריש הם ישר חושבים על הסרט 'מלתעות'", הוסיף שיינין, "אבל חשוב לשמור על פרופורציות". לדבריו, בכל העולם ישנם מקרים בודדים בשנה של תקיפת כריש. "בכל שנת 2009 התרחשו רק 13 תקיפות קטלניות והשנה דווח רק על שמונה תקיפות", הסביר.

ארבעה תיירים מרוסיה נפצעו בשבוע שעבר בשתי תקיפות כריש שונות, האחרונה בהן התרחשה ביום רביעי האחרון, בעת ששחו מול בית המלון בו שהו בראס נסרני, אתר צלילה מוכר. ביום שלישי האחרון, כנראה אותו כריש היה מעורב בתקיפת זוג אחר מרוסיה. הכריש נשך אז אישה כבת 50 בגבה וברגלה, תלש אחת מידיה והיא עברה התקף לב. הקורבן השני, אישה כבת 70 נמצאה כשידה הימנית ורגלה השמאלית נקטעו. בתקיפת שני התיירים ביום רביעי, הכריש מסוג ארך-גף תלש חלק מגפיהם.