עבד אל פתאח א סיסי (צילום: רויטרס)
"נביא אושר לאזרחים". א-סיסי | צילום: רויטרס

"המצב במצרים לא יחזור לקדמותו" - כך אמר נשיאה החדש של מצרים, עבד אל-פאתח א-סיסי, בריאיון ראשון מאז נבחר לתפקיד השבוע ברוב מוחץ של 96.5%. את הדברים אמר א-סיסי לעיתון אל-ג'רידה, היוצא לאור בכוויית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ישנם כאלה החוששים כי המצב במצרים יחזור להיות כפי שהיה בעבר אך זה לא עומד לקרות", הצהיר א-סיסי במהלך הריאיון. "אין זמן לסכסוכים - אנחנו הולכים קדימה". הנשיא הנבחר הוסיף וטען כי בעקבות היבחרו, אזרחי מצרים עומדים להיות מאושרים. "נביא אושר לאזרחים באמצעות עבודה ולא באמצעות מילים", הבהיר.

השבוע, נבחר א-סיסי לתפקיד בתום שלושה ימי הצבעה, לאחר שגבר על יריבו חבר הפרלמנט חמדין סבאחי, שזכה לשיעור תמיכה זעום של 3.5%. סבאחי הפסיד בפער עצום אפילו במחוז הולדתו. ועדת הבחירות במצרים מסרה שאחוז ההצבעה בבחירות עמד על 44.4%.

למרות שא-סיסי אינו מועמד דתי, הוא נהנה מתמיכה גורפת במצרים. יונס מחיון, ראש מפלגת "א-נור" הסלאפית קיצונית, בירך על נצחונו בבחירות והתפלל להצלחתו. "אני מקווה שבעזרת אללה התוצאות הללו יסייעו למצרים וליציבותה", אמר מחיון, שמפלגתו תמכה בעבר באחים המוסלמים, אך עברה לתמוך בא-סיסי לאחר הדחת הנשיא הקודם מוחמד מורסי.