כוחותיו של קדאפי. עדיין לא נכנעים (צילום: AP)
כוחותיו של קדאפי. עדיין לא נכנעים | צילום: AP

מוסא איברהים, דוברו של שליט לוב המודח מועמר קדאפי, מאשים את כוחות נאט"ו בהרג מאות אזרחים לובים בתקיפה אווירית מעל שמי סירט הלילה. בשיחת טלפון לווינית עם אנשי סוכנות הידיעות רויטרס, אמר איברהים כי "קדאפי עדיין נמצא בלוב ופועל במרץ לדיכוי מתנגדיו".

איברהים ציין כי "במהלך התקיפות האוויריות של נאט"ו, מעל שמי סירט, עיר הולדתו של קדאפי, ספגו בניין מגורים ובית מלון פגיעה ישירה, אשר בעקבותיה 354 האזרחים ששהו במבנים, מצאו את מותם".

"אנו מודעים להאשמות הללו", אמר בתגובה הדובר הצבאי של נאט"ו והוסיף :"זוהי לא הפעם הראשונה שמפנים כלפינו האשמות מהסוג הזה, ולרוב הן מתגלות כחסרות בסיס".

"2,000 הרוגים ב-17 הימים האחרונים בתקיפות נאט"ו"

בנוסף, על פי הדיווחים שהעביר איברהים, במהלך התקיפות אתמול נפצעו כ-700 בני אדם, ו-89 בני אדם נוספים מוגדרים כנעדרים. עוד ציין איברהים כי "במהלך 17 הימים האחרונים נהרגו למעלה מ-2000 אזרחים לובים בתקיפת מדינות המערב במדינתו".

איברהים עצמו נמצא כעת בסירטה, אך על פי המידע שהעביר לסוכנות הידיעות, קדאפי נשאר בלוב וכי הוא בטוח וסמוך בניצחונו. "אנו נמשיך במאבק נגד המתנגדים, ויש בכוחנו מספיק תחמושת להילחם במשך חודשים ארוכים", אמר איברהים.

קדאפי בהודעה לתומכיו: "אל תיכנעו"

מועמר קדאפי. התאכזר גם לנשים (צילום: רויטרס)
שליט לוב המודח. מועמר קדאפי | צילום: רויטרס

ביום שני האחרון העביר קדאפי מסר לתומכיו שעדיין נלחמים בארצו וקרא לעם הלובי "שלא להיכנע למלחמה שהכריזו הקולוניאליסטים", כלשונו, על ארצו. המסר שהעביר קדאפי שודר בערוץ הטלוויזיה הסורי "אל-ראי". מפעיל התחנה סיפר כי המסר מקדאפי, בניגוד לעבר, לא נמסר בהקלטה בקולו "בשל סיבות ביטחוניות ומכיוון שקדאפי שוהה במחיצת לוחמיו על אדמת לוב".

הוא הדגיש כי בניגוד לפרסומים מהימים האחרונים, "קדאפי נמצא בתוך שטח ארצו ובטח שלא בניז'ר, ונצואלה או מדינה אחרת בעולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק