ייצור הרקטות נמשך ברצועת עזה? ביום ה-12 למבצע "צוק איתן" הודיע אבו עוביידה, דובר הזרוע הצבאית של חמאס, כי "על האויב לדעת שאת הציוד והתחמושת שאיבדנו במערכה נוכל לשקם עוד במהלך הלחימה". כתבה ששודרה היום (ד') בערוץ "אל אקצה" של חמאס מעניקה לכאורה תוקף לדבריו. בכתבה נראים אנשי חמאס מרכיבים חלקי רקטות לטווח רחוק - בזמן הלחימה עצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכתבה נראה שדר התחנה כשהוא משדר מתוך סככה ובה מרכיבים פעילי הזרוע הצבאית רקטות מדגם M-75 המסוגלות להגיע עד אזור גוש דן. הכתב מהלל את הפעילים על כך שהצליחו להכות בתל אביב ובלוד, וזאת למרות שצה"ל פעל נגדם ברצועה מהאוויר, הים והיבשה.

"מנהיגיכם המפסידנים טענו במהלך המלחמה כי הרסו את יכולותינו בתחום הרקטות", אמר אחד הפעילים, "אך למרות התוקפנות, תהליך הייצור נמשך - מהמפעל היישר לשדה הקרב". דובר חמאס סמי אבו זוהרי אמר בתגובה לשידור הכתבה כי "המשך ייצור הרקטות בזמן המלחמה הוא מסר הן לידידינו והן לאויב".

עם זאת, לא ברור האם התמונות ששודרו בכתבה אכן צולמו במהלך לחימה פעילה. ברקע הכתבה נראה מסך טלוויזיה ובו שידור דיווח של רשת אל ג'זירה על המנהרות. הדיווח הזה שודר ביום הראשון של הפסקת של הפסקת האש הראשונה - בשבוע שעבר. מכאן ניתן להסיק כי ייתכן שהתמונות צולמו בזמן שלא הייתה לחימה בשטח.