המלך עבדאללה, ארכיון (צילום: רויטרס)
מבכה את מותו של אחיו. המלך עבדאללה | צילום: רויטרס

אבל בממלכה: יורש העצר הסעודי הנסיך סולטאן בן עבד אל עזיז מת הבוקר בארצות הברית כתוצאה ממחלה, כך מסר בית המשפט המלכותי בסעודיה.

סולטאן, שהיה בן 86 במותו, שהה בארצות הברית מאז חודש יוני לרגל טיפולים רפואיים בשל מחלה קשה שממנה סבל. בנוסף לתפקידו כיורש העצר של יצואנית הנפט הגדולה בעולם, תפקיד אליו מונה בשנת 2005, שימש גם סגן ראש הממשלה, שר ההגנה ושר התעופה במדינה במשך קרוב לארבעה עשורים.

"ביגון עמוק ובצער המלך עבדאללה מבכה את מותו של אחיו ויורש העצר שמת בשבת עם שחר מחוץ לגבולות הממלכה בעקבות מחלה", נאמר בהצהרה ששודרה בסוכנות הידיעות הרשמית בסעודיה וברשת הטלוויזיה. הטלוויזיה בסעודיה הפסיקה את לוח השידורים הרגיל והחלה בשידור פסוקים מהקוראן בליווי תמונות ממכה. על פי הדיווח הלווייתו של יורש העצר תיערך בבירת סעודיה ריאד ביום שלישי.

סולטאן היה דמות מרכזית בסעודיה, שלט במדיניות ההגנה של המדינה ונחשב במשך שנים כמועמד הבולט להחליף את אחיו עבדאללה בתור מלך. המועמד המוביל להחלפתו של עבדל אל עזיז כיורש העצר בממלכה הסעודית הוא שר הפנים הנסיך נאייף, שמונה לסגן שני לראש הממשלה בשנת 2009. נאייף, בסוף שנות השבעים לחייו, מצטייר כשמרן יותר מהמלך עבדאללה ומיורש העצר המנוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק