מאות המפגינים שהגיעו אמש אל מחוץ למטה שגרירות ישראל בקהיר בקריאה לסלק מיידית את השגריר הישראלי, הריעו וחיבקו את הצעיר אחמד א-שחאת, צעיר תושב קהיר שטיפס הלילה על מטה השגרירות, הסיר את דגל ישראל והציב במקומו את דגל מצרים. מאז שעות הבוקר הפך א-שחאת לגיבור לאומי שכבר זוכה לשלל כינויים בתקשורת המצרית.

קריקטורות של "ספיידרמן" (צילום: חדשות 2)
קריקטורות של "ספיידרמן" | צילום: חדשות 2

עשרות קטעי וידאו המתעדים את "הטיפוס ההירואי" של א-שחאת על מטה השגרירות כבר זוכים לאלפי צפיות באתרי הווידאו ברשת. הגולשים גם משתפים ברשתות החברתיות את קטעי הווידאו השונים המתעדים את א-שחאת. בינתיים, הוקמו לצעיר המצרי מספר קבוצות תמיכה בפייסבוק תחת הכינוי "כולנו אחמד א-שחאת", וגם אליהן הצטרפו כבר עשרות גולשים.

"גיבור עממי"

במקביל, זוכה א-שחאת כבר לכינויים שונים בכלי התקשורת המצריים. הרווחים שבהם הוא "ספיידרמן" או "איש הדגל", שהצליח לטפס בעוז על מטה השגרירות. בפייסבוק פרסמו קריקטורות של הצעיר המצרי בדמותו של ספיידרמן, כשעל חזהו מוטבע דגלה של מצרים, ובידיו דגל מצרים המונף - ודגל ישראל השרוף.

"א-שחאת הוא גיבור עממי, ששרף את דגל הציונים אחרי שהתנופף במקום 30 שנה", כתב אחד הגולשים בפייסבוק. "הרם את ראשך, אחמד, אתה מצרי. אתה אחמד המצרי, אתה אחמד הערבי".

לצד ההפגנות שנערכו הלילה בקהיר, נערכו אמש הפגנות מחאה גם בירדן. עשרות צעירים הגיעו אל מחוץ למטה שגרירות ישראל בעמאן, הניפו דגלי פלסטין, קראו לגירוש השגריר הישראלי מירדן ולבחינה מחדש של הסכם השלום בין המדינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק