מתכוננים לתקיפה של המערב? כלי התקשורת באירן מדווחים כי משמרות המהפיכה החלו בתרגיל שאמור לבחון את מנגנוני ההגנה של המדינה מפני תקיפה אווירית וקרקעית.

התרגיל, שהחל אתמול, מתקיים על פני שטח ענק של מעל ל-800,000 קילומטרים רבועים במזרח המדינה. גורם בכיר במשמרות המהפיכה סיפר לטלוויזיה הממלכתית כי "כוחותינו מתרגלים הקמת מרכזי בקרה ועמידה טקטית מול היריב בשעת הצורך".

גורמים אחרים המקורבים לנשיא אחמדינג'אד אמרו כי לא ניתן להתעלם מהפרסומים האחרונים לפיהם מתכננות ארה"ב וישראל לתקוף את מתקני הגרעין באירן, ולכן מתרגלים את הכוחות "לכל מקרה ותרחיש".

בסבא"א "מודאגים" מהגרעין האירני"

"מלחמה עם אירן - בשנה הבאה". ארכיון (öéìåí: רויטרס)
צבא אירן פתח בתמרון הגנתי | öéìåí: רויטרס

הדוח החמור הצביע על כך שפניה של אירן לפיתוח פצצה גרעינית, אבל הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) ממשיכה להימנע מלנקוט צעדים אופרטיבים נגד הרפובליקה האיסלאמית. דיפלומטים מסרו הערב לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי למרות ממצאי הדוח המטרידים, צפויה סבא"א להסתפק בהבעת "דאגה רבה" ממהלכיה של טהרן - ותו לא.

לפי טיוטת הצעת ההחלטה נגד אירן, שחלקים ראשונים ממנה פורסמו אתמול, תימנע הסוכנות מלהציב לרפובליקה האיסלאמית אולטימטום בעקבות התנגדותן של סין ורוסיה למהלך - שהפעילו לחצים כבדים כדי לרכך אותו.

נציגה של אירן בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, עלי עסכר סולטאנייה, הגיב הערב על ההחלטה והבהיר: "לא נפסיק את תכנית הגרעין שלנו אפילו לשניה אחת. ההצהרות הללו רק יחזקו את הנחישות שלנו להתקדם בה הלאה". בתגובה על המהלך הצפוי בסבא"א, לא תשלח אירן נציג לדיונים שתקיים הסוכנות ונוגעים לצורך לנקות את המזרח התיכון מנשק גרעיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק