דאע"ש (צילום: רויטרס, חדשות)
למדו מארה"ב. אנשי דאע"ש | צילום: רויטרס, חדשות

אנשי ארגון דאעש השתמשו בשיטות חקירה בהשראת ארגון הביון האמריקני ה-CIA - כך אמרו מומחים לעיתון וושינגטון פוסט. על פי הדיווח, דאעש ביצע הטבעה מדומה בלפחות ארבעה חטופים ביניהם גם העיתונאי האמריקני ג'יימס פולי שסרטון עריפת ראשו זעזע את העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בשיטת עינוי במהלכה קושרים את הנחקר על שרפרף ומצמידים לפיו ולאפו סמרטוט או בד רטוב. הדבר יוצר תחושה של טביעה וקשיי נשימה. שיטה זו יושמה בארצות הברית לחקירות של חשודים בטרור אחרי פיגועי ה-11 בספטמבר 2001, אך כיום היא אינה חוקית.

נשיא ארצות הברית ברק אובמה אמר אמש כי הוא עדיין לא החליט על החרפת הפעולה הצבאית נגד דאע"ש בסוריה או בעירק, והדגיש כי הוא מחויב לאסטרטגיה שתגן על האינטרסים האמריקניים.

"אנשים נסחפים קצת, חושבים שאנחנו עומדים לצאת למבצע רחב היקף נגד דאע"ש בקרוב מאוד ושנעשה זאת תוך כדי שהקונגרס בפגרה, בלי להתייעץ עמו", אמר אובמה. "הם טועים, זה לא יקרה".

דאעש, השולט בחלקים נרחבים מעירק וסוריה, מחזיק בשני חטופים אמריקנים נוספים שככל הידוע עדיין בחיים. הארגון איים להוציא אותם להורג בעריפת ראש כמו פולי אם דרישותיו מארצות הברית להפסיק את פעילותה במזרח התיכון לא ייענו.