כוחות מיוחדים סעודים בכוננות
כוחות מיוחדים סעודים בכוננות | צילום: רויטרס

הלחימה בעירק נמשכת והמדינות השכנות מעלות כוננות: בעקבות נסיגת חיילי צבא עירק מהגבול, החליטה סעודיה לשלוח 30 אלף מחייליה לאזור - כך דיווחה הבוקר (ה') רשת אל ערבייה, שהציגה תמונות של הכוחות העירקים נסוגים לכיוון העיר כרבלה. על פי הדיווח, הצבא העירקי נטש את עמדותיו על מנת להתמקד בלחימה בתוך שטחי המדינה מול אנשי ארגון המדינה האסלאמית בעירק ובלבנט (דאע"ש).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאד, כמו בעמאן ובטהרן, עוקבים בדאגה אחר המאבק הפנימי בעירק בין כוחות הממשל לבין אנשי זרוע הג'יהאד הקיצוני, שמאיימים על המזרח התיכון. לכוחות הממשל הצטרפו כורדים ומתנדבים המרכיבים יחד קואליציה שמנסה לבלום את הקיצונים הסונים.

עבדאללה מלך סעודיה שוחח אמש עם נשיא ארצות הברית אובמה, והשניים הסכימו כי יש להפעיל לחץ על הממשל בבגדד. הם דורשים מראש הממשלה העירקי נורי אל מאליכי להקים ממשלת אחדות שתכלול את כל הפלגים במדינה.

אובמה הזהיר את המלך הסעודי וטען שהקיצונים האיסלאמיים מצליחים לשלוט בעוד ועוד ערים, מעברי גבול וצמתים מרכזיים ברחבי המדינה. נשיא ארצות הברית אף הודה למלך עבדאללה על תרומה בסך 500 מיליון דולר לטובת מאות אלפי העירקים שהפכו לפליטים במהלך העימותים של החודשים האחרונים.