פיצוץ בלב דמשק, ארכיון
מכונית התופת בדמשק, דצמבר 2011 | צילום: רויטרס

לפחות 27 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו בשני פיצוצים שהרעידו הבוקר את מרכז דמשק, בירת סוריה. הטלוויזיה הסורית הממלכתית מדווחת על שתי מכוניות תופת שהתפוצצו סמוך לשניים ממתחמי הביטחון בעיר, שגרמו להרוגים ופצועים במקום - בהם גם אנשי ביטחון. התושבים מדווחים על עשן שהיתמר משני המתחמים.

תמונות מזירת הפיגועים בדמשק, הבוקר משידורי הטלוויזיה הסורית

המתחם הראשון שהותקף שייך למטה המודיעין של הצבא הסורי והשני שייך למשטרה. "מדובר במעשי טרור", דיווחה הטלוויזיה הסורית, יומיים בלבד לאחר ציון יום השנה לפרוץ המחאה האלימה במדינה נגד משטרו של הנשיא אסד.

בינואר השנה אירע פיגוע סמוך למרכז משטרתי בשכונת מיידאן בבירה הסורית בו נהרגו 25 בני אדם. גורמים רשמיים בסוריה האשימו "גורמי טרור" בביצוע הפיגוע, אך גורמי אופוזיציה טענו כי הנשיא אסד ממשיך לנהוג בציניות כלפי הדם הסורי ולגרום ל"פיגועים שסיבותיהם אינן ברורות" על מנת להציג בפני העולם מצג שווא לפיו סוריה נתונה למתקפת טרור ולא לגל מחאה.

שבועיים קודם לכן, בדצמבר 2011, נהרגו 55 בני אדם בפיגוע כפול שאירע בדמשק. גורמים בכירים ב"מועצה הלאומית הסורית", המהווה את ארגון האופוזיציה המרכזי במחאה נגד אסד, טענו כי משטרו של הנשיא הוא שעומד מאחורי הפיגוע המשולב. "הוא רוצה להראות לפקחי הליגה הערבית המבקרים במדינה כי סוריה מצויה בסכנה", האשימו אז באופוזיציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק