ציר הרשע, פינת בירות: מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נועד היום בבירת לבנון עם פמליה מיוחדת של ראשי תנועת חמאס, בראשות יו"ר הלשכה המדינית חאלד משעל. מדיווחים בכלי התקשורת הלבנוניים, דנו השניים בדרכים לחזק את שיתוף הפעולה בין התנועות, וכן בהערכת מצב בכל הנוגע להתמודדות עם ישראל.

"הנוכחים בפגישה הדגישו את חשיבות ביסוסם של היחסים הלבנוניים-פלסטיניים", דווח בכלי התקשורת. "זאת, נוכח הנסיגה בעמדה הערבית הרשמית בכל הנוגע לסכנה הישראלית וללחצים האמריקניים".

הפגישה המיוחדת נערכה בשולי "הוועידה הערבית הבינלאומית לתמיכה בהתנגדות", הנערכת בימים האחרונים בבירות. אמש, נאמו משעל ונסראללה בוועידה המיוחדת, ותקפו נחרצות את בניית גדר הביטחון של מצרים, לאורך ציר פילדלפי. השניים טענו כי היא משרתת אך ורק את האינטרס של ישראל.

חשש בישראל: הגדר המצרית - מסר לישראל

350 עצירים מסרבים לשוב לכלא; שב"ס תגבר כוחות (צילום: AP)
המהומות לאורך גבול מצרים, בשבוע שעבר | צילום: AP

"אנו קוראים למצרים להפסיק את בניית גדר הפלדה על גבולה של רצועת עזה", הצהיר משעל בנאומו. "גדר צריכה לקום בין אויבים, ולא בין אחים". בעבור נסראללה, הייתה זו הזדמנות נוספת להשתלח במשטר המצרי. "כדי להתמודד עם ההתנגדות, מבקשת ישראל עזרה מכמה משטרים ערביים, באמצעות הקמת גדרות פלדה", אמר בנאום טלוויזיוני.

בישראל חוששים בשבועות האחרונים כי מעבר למסר החיובי שמשדרים המצרים בעצם בניית הגדר, עלולות להיות לכך השלכות שליליות דווקא: שלא מן הנמנע שמהלך שכזה הוא בגדר מסר מצרי לישראל - כי היא זו שתצטרך להתמודד כעת עם חמאס, ומסמל את רצונו של המשטר בקהיר שלא להתעסק עוד עם "הצרה" מהרצועה.