האיש ששוחרר, נעצר, שבת רעב, שוחרר - וחזר לטרור: איימן שראונה, מי שהפך בחודשים האחרונים לסמל שנצרב בתודעה הפלסטינית לאחר ששבת 261 יום רעב וחתם על עסקת שחרור עם ישראל, נראה כמי שחזר לפעילות טרור, לבוש במדי הזרוע הצבאית של חמאס, בסרטון חדש שהופץ ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רק לפני חודשיים פרץ בשטחים גל של הפגנות כהזדהות עם שביתת רעב של שני אסירים, שנעצרו לאחר ששוחררו בעסקת שליט. אחד מהם הוא איימן שראונה, שחתם על הסדר טיעון, גורש לעזה, וכעת חזר לעסוק בטרור.

על שראונה נגזרו במקור עונש מאסר של 38 שנים, אך הוא שוחרר בעסקת שליט. אחרי שנעצר שוב, הוא פתח בשביתת רעב ארוכה, הגיע לעסקת טיעון עם ישראל, וגורש לעזה לעשר שנים.

רק השבוע יוצאים משם תמונות חדשות המתעדות אותו עם אנשי גדודי אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס. בין היתר, הוא מסתובב איתם חמוש, "שומר" על גבול רצועת עזה ומדבר. "המסר שלנו אל הכיבוש ברור", אומר שראיינה למצלמות, "אנחנו נמצאים כאן כדי להגן על אדמתנו ועל כבודנו".

"נשחרר את אל-אקצה ואת הגדה המערבית", הוא מוסיף, "כל פלסטין, מהים ועד הנהר תשוחרר, ונשחרר גם את אחינו האסירים". כעת עלולה להיות לו בעיה לחזור לגדה המערבית, לאור התמונות האלה. קשה לומר עד כמה התמונות אמיתיות, או אם מדובר רק ביחסי ציבור או תעמולה.

שראונה, כפי שנראה בסרטון
שראונה, כפי שנראה בסרטון | צילום:

עד כה, חלק ממשוחררי עסקת שליט הצטלמו בפוזיציה כזו, אחרים נמנעו מלהצטלם עם נשקים. התנאי עם שחרורו של שראונה היה שהוא ישוב לגדה אחרי עשר שנים רק אם יתברר שהוא לא שב לפעילות טרור. לאחר הסרטון הזה, עוד עשר שנים או פחות, אנשי השב"כ יצטרכו להחליט אם התמונות האלה נופלות תחת ההגדרה פעילות טרור.