הסערה שפוקדת את ישראל לא פוסחת גם על המדינות השכנות: כלי התקשורת בשפה הערבית פתחו היום (ו') את שידוריהם עם דיווחים על הסופה "אלכסה", שמשפיעה על תושבים מטורקיה, סוריה, לבנון, ירדן והרשות הפלסטינית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הפרסומים בתקשורת הערבית, חילקו סוכנויות הסיוע מזון, ציוד, שמיכות ומעילים ל-206 אלף פליטים סורים שחיים בסמוך לגבול המשותף של סוריה וטורקיה. רשת "אל-ערבייה" הציגה תמונות של גופת ילד שעל פי הדיווחים מת מקור. יחד עם זאת, העבירה ישראל סיוע הומניטארי ליישובים הסמוכים לגדר ברמת הגולן ובגדה המערבית, בצומת מגדלים, חילצו כוחות צה"ל עשרות בני אדם.

בירדן שממזרח - שלג בהרים: מהרי מואב בדרום, סמוך לאילת ומפרץ עקבה שפסגותיהם נצבעו בלבן לא אופייני - לכיוון צפון. רחובות עמאן לבנים ובבירה הירדנית נמדדו 15 ס"מ של שלג. הרשויות בממלכה ההאשמית טוענות כי הצירים המרכזייים בבירה נותרו פתוחים כל הזמן. 

"נשרוד גם את זה" | צילום: רויטרס

החזאים בירדן צופים עוד יממה של שלג וקור ובעמאן מרוצים. אבל עבור תושבי מחנות הפליטים הסורים בירדן או בלבנון, אלו חדשות לא טובות. אמש דווח על פגיעות בנפש בחלק ממחנות הפליטים הסורים בלבנון ומצבם של מאות אלפים הפליטים בירדן לא הרבה יותר טוב.

בעזה קופאים מקור: "לא ראינו מזג אוויר כזה"

גם ברצועת עזה נאלצים התושבים לחיות בתנאים קשים. מאז תחילת הסופה, התנאים הפכו להיות קשים מנשוא. "אנחנו משתמשים בעץ מפני שאין חשמל או דלק, אמר אחד מתושבי דרום הרצועה שביתו הוצף במי הגשם הקפואים. "אין כלום. מעולם לא ראינו מזג אוויר כזה".

סירות בעזה
סירות בעזה | צילום: רויטרס

על פי הדיווחים מרצועת עזה, נותרו מאות ללא קורת גג. מתנדבים ואנשי סיוע של הממשל מתקשים להגיע לחלק מהאוכלוסיות החלשות. אימסעיל הנייה, ראש ממשלת חמאס בעזה, אמר: "עזה שרדה שתי מלחמות עם ישראל - ונשרוד גם את זה".

בתוך כך, באופן חריג ובשל תנאי מזג האוויר, הנחה מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף איתן דנגוט, על פתיחת מעבר כרם שלום. הבוקר הועברו מכליות גז לחימום ביתי ובהמשך צפויות לעבור ארבע משאבות מים.