אירן הודיעה היום רשמית כי "המרגל" לטובת ישראל שנתפס בשטחה לפני כחצי שנה, עלי אשתארי, הוצא להורג על ידי אנשי "המנגנון למלחמה בריגול".

בכיר בשירותי המודיעין האירניים, לו כפוף "המנגנון" המיוחד, פרסם הבוקר הודעה רשמית בה הודיע על "מימוש גזר דין המוות שניתן ביוני האחרון לעלי אשתארי, באשמת ריגול לטובת ישראל". עם זאת לא צוין מתי והיכן בוצעה ההוצאה להורג. הבכיר הוסיף: "הנאשם ריגל לטובת המוסד הישראלי במשך שלוש שנים, עד שנתפס בשנת 2006".

במהלך משפטו טען אשתארי כי הוא מנהל חברת תקשורת המעניקה שירותים מיוחדים בין אירן לדובאי, וכי במהלך עבודתו נפגש עם מי שטענה אירן שהם "אנשי קשר" של המוסד - ג'ק וטוני. הוא נפגש עימם בתאילנד, בתורכיה ובשוויץ, וטען במשפטו שהיה משוכנע כי הם "משקיעים פוטנציאליים בסקטור התקשורת באירן". במהלך פגישותיהם נתנו השניים לאשתארי מכשירים מיוחדים, ביניהם מחשב נייד וטלפון לוויני. באירן טענו כי מטרתם של "אנשי המוסד" הייתה שאשתרי ימכור את מכשירי החשמל ללקוחותיו וכך יוכל לעקוב אחר פעילותם.

את פרשת ה"ריגול" של אשתרי חשפה התקשורת האירנית בקיץ האחרון. משפטו היה מתוקשר, והאירנים הקפידו לדווח בהרחבה על ההאשמות שהופנו נגדו. אמצעי התקשורת אף הדגישו כי הוא "הודה בקשירת הקשר עם המוסד הישראלי".