כך אירן מסייעת לדיכוי המהומות בסוריה: משטר האייתולות בטהרן שלח לאנשיו של הנשיא אסד אנשי הכשרה, יועצים ואמצעים מיוחדים למאבק בהסתה נגד המשטר מטעם "משמרות המהפכה" – כך מדווח באתר אינטרנט המזוהה עם האופוזיציה באירן. על פי הדיווח, מסייע המשטר האירני לדמשק גם במישור המודיעיני, באמצעות יכולות מיוחדת המאתרות גולשים ברשתות החברתיות המסיתים נגד המשטר.

"אירן שלחה כוחות מיוחדים, הכפופים ל'משמרות המהפכה'", דווח באתר האירני. "בין היתר, נשלחו כוחות הכשרה צבאיים לדמשק, על מנת לאמן סורים באופן השימוש באמצעים הטכנולוגיים – בהם עשתה טהרן שימוש לדיכוי 'התנועה הירוקה' במהומות הדמים בעקבות תוצאות הבחירות ב-2009".

בכלי התקשורת המזוהים עם האופוזיציה נמתחה ביקורת חריפה על התנהלות משטרו של הנשיא מחמוד אחמדינג'אד, שעודד את גלי ההפיכה בתוניסיה, מצרים ולוב – אך מכנה את המהומות נגד משטר אסד בדמשק כ"ניסיון לעורר מלחמת אחים בסוריה".

מאז פרוץ המהומות בסוריה, נטען פעמים רבות כי אירן מסייעת בדיכוי המהומות, בין השאר באמצעות שליחתם של פעילים חמושים והנחייתם לפתוח באש לעבר המפגינים. בשבוע שעבר העידו מאות פליטים סורים שנמלטו מהטבח לטורקיה כי חמושים אירנים, שאינם דוברי ערבית, פתחו לעברם באש.

היום שודר בכלי התקשורת הערביים קטע וידאו חדש של חייל סורי שערק מן הצבא, ובו טען גם כן כי אירן מעורבת בדיכוי המהומות וכי הוא היה עד לפעילותם של חמושים אירנים ברחובות סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק