צפו בסיפורים המעניינים של 3.3 לאורך השנים (צילום: רויטרס)
שפילברג. תרמת לישראל? חרם | צילום: רויטרס

הבמאי המצליח סטיבן שפילברג נכנס ל"רשימה השחורה" של הליגה הערבית לאחר שתרם מיליון דולרים לישראל, במהלך מלחמת לבנון השנייה - כך נחשף במסמך שהודלף ב"וויקיליקס".

מזכר של שגרירות ארה"ב חושף שבמהלך פגישה של הליגה הערבית באפריל 2007, נציגי 14 המדינות החברות בליגה החליטו להחרים את כל הסרטים או המוצרים שקשורים לשפילברג, או לקרן שבראשה הוא עומד.

במסמך, שמתואר כ"חסוי", אומר ראש המשרד הסורי לחרם על ישראל, מוחמד אל-עג'מי, שאלג'יריה, עירק, לבנון, כווית, לוב, מרוקו, הרשות הפלסטינית, קטאר, ערב הסעודית, סודן, סוריה, תוניס, איחוד האמירויות ותימן - הסכימו כולם להחרים את עבודתו של שפילברג.

נציגי מלזיה, אירן, פקיסטן ואינדונזיה נכחו גם הם בפגישה והצביעו בעד. במזכר, שנשלח משגרירות ארה"ב בדמשק לוושינגטון, נכתב כי "סוריה ומדינות אחרות יישמו את האיסור בדרכן". באותה פגישה, לחרם הערבי נוספה גם ענקית הקוסמטיקה אסתי לאודר. הבנק מריל לינץ' נכנס אז ל"מעקב".

מדינות ערב היחידות שלא נכחו בפגישה היו אלו שחתמו על הסכם שלום, או הסכם דיפלומטי עם ישראל: מצרים, מאוריטניה וירדן. נציגים ממדינות ג'יבוטי וסומליה לא נכחו בפגישה אף הם.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק