צפו בתמונות הקשות מסוריה
שוב, תמונות קשות מסוריה | צילום:

עוד יום של זוועה ברחובות סוריה: לפחות 15 בני אדם נהרגו במהלך היום ברחובות העיר חומס, במצור הנמשך עליה. סרטון וידאו חדש המציף את הרשת בשעות האחרונות, מתעד התעללות בשתי נשים, מצד אנשי כוחות הביטחון הסורים באחת משכונות העיר.

צפו בתיעוד התקרית מסוריה:

בסרטון, המצולם מאחד מבנייני המגורים בחומס, מתועדים מספר אנשי ביטחון סורים - ובהם גם אנשי "שביחה", כנופיות הבריונים של משטר אסד, יושבים בחוסר מעש במה שנראה משימה לשמירה על המצור באחת השכונות. לפתע, כפי שנראה בסרטון, מצולמות שתי נשים צועדות לתומן ברחוב.

בשלב זה, כפי שמתאר הצלם, צועקים לעברם אנשי הביטחון לעצור, ניגשים אליהן, עוצרים אותן באלימות ללא כל סיבה - וגוררים אותן מהמקום תוך שהם מכים אותן ומשפילים אותן. שתי הנשים נופלות על הכביש, אך את אנשי הביטחון זה לא מעניין: הם ממשיכים לגרור אותן, מרימים אותן על רגליהן וממשיכים בהשפלה. לאחר מכן נראה כי אנשי הביטחון אף מכים את הנשים באמצעות כלי הנשק שלהם.

כמו סרטונים רבים שמועלים לרשת מסוריה, אין דרך לוודא את מהימנות התיעוד.

הפקחים מרימים ידיים

בעקבות המשך האלימות, הודיע אתמול ראש צוות הפקחים של האו"ם במדינה כי הוא ואנשיו משעים את פעילותם. "הפעילות שלנו לא תכלול יותר סיורים ויציאה לשטח", אמר הגנרל רוברט מוד. "אנשי יישארו במקומם הנוכחי עד להודעה חדשה". ראש הצוות האחראי על 300 הפקחים ששלח האו"ם לסוריה, הבהיר כי ההשעיה תיבחן בכל יום מחדש.

הפקחים נשלחו לסוריה במסגרת תכנית השלום של קופי אנאן כבר ב-12 באפריל, אך הקרבות בין אנשי אסד למורדים לא נרגעו - אלא להיפך. מאות בני אדם נהרגו, ביניהם גברים, נשים וילדים. "זה מגביר גם את הסיכון לפקחים". הוסיף הגנרל מוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק