פרובוקציה לבנונית - מסוג חדש: רמי, פעיל איכות הסביבה שחי בביירות, החליט להעביר מסר לממשלות העולם, ובמיוחד לממשלות העולם הערבי, בנוגע להתחממות כדור הארץ ושינויי האקלים. הצעיר החל ביוזמה מקורית במיוחד: הוא הכניס את עצמו לאקווריום ובכך ניסה להבהיר את המצב הסביבתי העגום בו אנו חיים.

אחד מחבריו של רמי לקמפיין אמר, "העולם הערבי לא מרגיש שיש שינוי באקלים, זה מסוכן, עכשיו יש הסכם חדש בנוגע לאקלים. עכשיו זה הזמן שבו אנו צריכים להגיד לממשלות לפעול".

תושבי ביירות הסתקרנו והלכו בהמוניהם לראות את האטרקציה החדשה, ודרך רמי הלכוד באקווריום, למדו על הסכנות שבהתחממות הכדור. הפעיל הסביבתי הצטייד במחשב נייד והוא צולם למשך 24 שעות, זאת בכדי להעביר את המסר לעולם כולו בשידור חי.

יצא רק לאחר 3 ימים

"המצב של רמי בתוך האקווריום, החום שהולך ועולה, המחסור במים ובמזון ועליית מפלס המים באקווריום הם רק חלק מהתופעות שמהן נסבול על פני כדור הארץ", הוסיף חברו של רמי למאבק.

ביום השלישי בו שהה רמי במיכל הזכוכית החלו המים להציף את האקווריום ורמי יצא עייף אך מרוצה מהבידוד שגזר על עצמו. "חלק מהאנשים כבר חיים במי הים, דמייני לעצמך שכולנו נוצף", אמר רמי לכתבת טלוויזיה מקומית.

רמי אמנם הקדיש את עצמו לקמפיין ההסברה, אבל ברשת הטלוויזיה הלבנונית אומרים שבעולם הערבי אין כל מודעות לנושא . רמי וחבריו מקווים שוועידת קופנהאגן שתיערך עוד חודשים תשפר את המצב. הפעיל הסביבתי שלא יכל לבלות באקווריום יותר משלושה ימים, רק מעלה שאלה, כיצד יצליח העולם כולו להתמודד עם שינויי האקלים שרק הולכים ומחמירים.