פלסטינאי חוצה מנהרה בעזה (צילום: חדשות 2)
מחשיכים גם את המנהרות | צילום: חדשות 2

אם זה לא היה כל כך עצוב - היינו צוחקים: דווקא ביום בו מציינים בישראל את יום כדור הארץ ומכבים את האורות למשך שעה אחת, מדווחים כלי התקשורת הערביים כי המבריחים הפלסטיניים ברפיח "עשו תרגיל" לכוחות הביטחון המצריים - והחליטו לנתק שכונות שלמות בעיר מחשמל על מנת לחמוק ככל שניתן מהפיקוח המצרי.

בכלי התקשורת הערביים מדווח כי רפיח כולה חשוכה בשלושת הימים האחרונים וכי אנשי הביטחון המצריים, שתגברו את נוכחותם לאורך הגבול בחודש האחרון ומסכלים יום יום ניסיונות הברחה באזור - מנסים כעת לבחון דרכי פעולה חדשות נגד המבריחים. העלטה המוחלטת ששוררת לאורך הגבול מקשה על המצרים לרדוף את המבריחים.

במצרים אומרים כי דווקא בשל החושך המוחלט באזור הגבול - החליטו כוחות הביטחון לתגבר נוכחות עוד יותר ברפיח המצרית. זאת בנוסף לכוחות המצריים המתוגברים שפועלים זה זמן רב באזור סיני בניסיון לשים סוף סוף את ידם על חוליית אנשי חיזבאללה שעדיין לא נתפסה ומאיימת על שלום התיירים הנופשים באזור.

היום נעצרו שתי משאיות סחורה נוספות בצפון סיני שתכולותן יועדה להגיע, דרך המנהרות, לרצועת עזה. מקורות ביטחוניים ברפיח דיווחו כי כל הסחורה הוחרמה וכי שני נהגי המשאיות עוכבו לחקירה.

הפלסטינים: הדי פיצוצים באזור הגבול

המצרים אף היטיבו לעשות והחליטו לסגור פעם נוספת את מעבר רפיח, לאחר שזה היה פתוח מהצד המצרי בארבעת הימים האחרונים. בחמאס מוצאים פעם נוספת סיבה להשתלח במשטר המצרי, אך גם התושבים העזתיים כבר מבינים שהשולטים ברצועה עושים שימוש ציני באוכלוסייה האזרחית.

בראשית השבוע דיווח העיתון המצרי "אל-גומהורייה", מפי מקורות פלסטיניים ברפיח, כי עשרות אנשי ביטחון מצריים - מלווים במשוריינים וכלי רכב צבאיים נוספים, תגברו בימים האחרונים את אזור הגבול המשותף עם הרצועה.

אותם מקורות אף ציינו כי הדי פיצוצים רבים נשמעו במהלך סוף השבוע באזור הגבול - דבר המעיד על טיב הדיווחים המצריים בדבר חשיפתן של מספר מנהרות להברחת אמצעי לחימה בדרום רצועת עזה.

הווידאופדיה: מבצע "עופרת יצוקה"