בעוד מלחמת האזרחים בסוריה נמשכת, הופך שדה התעופה השני בגודלו במדינה, הנמצא בעיר חלב, לאחד ממוקדי הלחימה המרכזית. אמש פרסמו המורדים סרטון שצולם במקום ובו ניתן לראות פגיעה מדוייקת של טיל כתף מסוג לאו במסוק קרב של הצבא הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקרבות בעיר החלו בחודש יולי האחרון ומאז מספקים כלי התקשורת במדינה מספרים שאיש לא יכול לאמת אודות מספר ההרוגים ועל אלפי פליטים שממשיכים במנוסה מהעיר הגדולה במדינה. על פי נתוני האו"ם, בשנתיים האחרונות נהרגו כתוצאה משפיכות הדמים בסוריה כ-70,000 אלף בני אדם.

לדברי פעילי זכויות האדם במדינה, הקרבות העיקריים נערכים במטרה לכבוש את כביש הגישה לשדה התעופה - שהשליטה עליו מחליפה ידיים כמעט מדי יום. ראמי עבדול ראחמן, אחד מפעילי זכויות האדם השוהים בעיר הסביר שהכביש משמש כ"קו המסחרי" של סוריה, אך מאז תחילת המאבק השתמש בו הנשיא באשר אסד בעיקר להעברת כוחות וציוד צבאי.

טילים על שכונות מגורים

על פי הדיווחים המתקבלים מהמדינה, בסוף השבוע האחרון שיגרו כוחותיו של הנשיא הסורר לפחות שלושה טילים לשכונות מגורים במזרח העיר שגרמו למותם של עשרות אזרחים בהם גם ילדים. "בעזרת אללה אנו מנסים להפיל כמה שיותר מטוסים שלהם", אמר אחד מלוחמי צבא סוריה החופשית. "ללא ההפגזות מהאוויר, כוחותיו של אסד יחלשו".

במסיבת עיתונאים שנערכה היום במוסקבה אמר היום שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב כי הוא מצפה מארה"ב שתסייע בהרגעת הרוחות במדינה. הקהילה הבינלאומית ממשיכה להיות חלוקה באשר לטיפול במשבר במדינה. אחדים בקהילה הדיפלומטית טוענים שצריך לחמש את המורדים, אחרים סבורים שהעברת נשקים לארגונים לא מזוהים רק תגביר את האלימות באזור.