במשך עשרות שנים הייתה פריסולה למפסוס פילגשו של הרודן העירקי סדאם חוסיין. היא פגשה אותו לראשונה כשהייתה בת 16 בלבד והוא היה בן 30 - וכוחו בשיאו. "זו הייתה הטעות החמורה ביותר בחיי , הרגע שפגשתי אותו", היא אומרת היום בראיון ראשון לטלוויזיה השוודית.

פריסולה גדלה באחת השכונות העשירות של בגדד. משפחתה, ממוצא יווני, היגרה לבירה העירקית מאתונה ואט אט הפכה למקורבת לראשי השלטון בעירק. אז החל הרומן שלה עם סדאם, שעמד כבר בראש מפלגת הבעת' העירקית והנהיג את המדינה. 

אז היה נראה שאין גבול לכוחו של הרודן האכזר - ביחס לעם העירקי, וגם ביחס למאהבת שלו. גם אחרי שפריסולה פגשה גבר אחר, התחתנה עמו והביאה לעולם בנות - סדאם לא הרפה. הוא החזיק את למפסוס קרוב כל הזמן, וגם כשרצתה לברוח, היא הייתה בשבי רגשותיו של נשיא עירק.

"בכל יום אמרתי - מחר אני עוזבת"  

"למה לא ברחת מהכל, עם בעלך?" שואל כתב הטלוויזיה השוודית. פריסולה עונה: "כאן זה קל מאוד לשאול - למה לא ברחת. אבל כשברחתי פעם אחת ביוון, הוא החזיר אותי. הכרתי אותו, הכרתי את סדאם. היה לו המון כוח. הוא היה תמנון, הוא היה מגיע עם זרועותיו לכל מקום, היו לו אזניים בכל מקום. הוא היה נוהג להגיד לי - אל תשכחי שיש לך משפחה גדולה".

אהבתו של הנשיא העירקי אליה הפכה לקללה של חייה. "למה הקמתי משפחה לעצמי?", היא שואלת בעצב, "עשיתי טעות, אני יודעת שזו הייתה הטעות הגדולה בחיי, אבל זה היה מאוחר לחזור בי".

"בכל יום אמרתי - מחר אני עוזבת, בשביל משפחתי, בשביל בנותיי. אחרי שקיבלתי התקף לב, הוא אמר לי: אני לא מאמין שתמותי, הפילגש לא יכולה למות", אומרת המאהבת של הרודן העירקי.

"הוא לא היה בן אדם נורמלי, הוא לא היה אנושי", מסכמת פריסולה את אהבת חייה. היום היא חיה בשוודיה, רחוק מהמזרח התיכון, ובעיקר - רחוק מסיפור האהבה שמירר את חייה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק