סוכני מוסד יגיעו לכלוב? ארכיון (צילום: רויטרס)
סוכני מוסד יגיעו לכלוב? ארכיון | צילום: רויטרס

התובע הכללי במצרים החליט להעמיד היום (ג') לדין ארבעה נאשמים, מתוכם אזרח ואזרחית מצרים ושני אנשים נוספים שנטען לגביהם כי הם "סוכני מוסד ישראלים" באשמת ריגול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה רשמית שנמסרה מטעם משרד התובע נכתב כי הארבעה מואשמים בפגיעה באינטרסים הביטחוניים של מצרים. "התובע הורה לשלוח את הארבעה, רמזי מוחמד, סהר איברהים ו'קציני המוסד שמואל בן-זאב ודוד ויצמן' למשפט בבית הדין בקהיר, בעוון ריגול למען ישראל", לשון ההודעה.

על פי הפרסום, שני האזרחים המצרים נמצאים כבר בחזקת השלטונות במדינה. בשלב זה לא ברור מה מעמדם של מי שהוגדרו לכאורה כסוכני מוסד, ואין ודאות כי הם נמצאים כלל בתחומי המדינה. משרד התובע הוציא צו למעצרם המיידי של "בן זאב" ו"ויצמן".

פרטים שפורסמו אודות חקירת הנאשמים המצריים, מציירת תמונה מרתקת אודות שיטות הפעולה לכאורה של ארגון הביון הישראלי. כתב האישום שהוגש נגדם היום טוען כי סיפקו מידע רגיש לקצינים בתמורה לסכומי כסף, מתנות ויחסי מין.

נגד רמזי מוחמד, נטען למשל כי "שכב עם נשים אשר עבדו ברשת הריגול הישראלי". המצרים מאשימים אותו בנוסף בניסיון בגיוס הנאשמת הנוספת, סהר איברהים, לעבוד עבור הביון הישראלי ולגרום לה לספק מידע שעשוי לפגוע בטובת המדינה. על פי ההודעה, שני המצרים הודו בביצוע הפשעים בהם הם נחשדים. "הם הודו בריגול עבור ישראל במהלך חקירות", נמסר.