"לא יהיה יום בו הנקמה תהיה מאחורינו", כך אמר היום מנהיג ארגון חיזבאללה, חסן נסארללה. בנאום ששודר לרגל יום השנה לעסקת החטופים הוסיף נסראללה "הישראלים חיים בתחושה שהנקמה בדרך כבר מהיום הראשון".

בדבריו התייחס מנהיג חיזבאללה לפרסום אתמול בחדשות 2, כי שירותי המודיעין הישראלי, בשיתוף עם גוף ביון זר, הצליחו לסכל לאחרונה פיגוע של חיזבאללה נגד מטרה ישראלית במדינה אירופית. הפיגוע תוכנן להוות את הנקמה של הארגון על חיסול קצין המבצעים של הארגון עימאד מורנייה, אותו מייחסים בארגון לישראל.

"המועד, המקום, אופן הביצוע והנתונים, ומה שאירע ומה שלא אירע", הוסיף נסראללה בנאום בלבנון, "ומה שהישראלים טוענים שקרה, כדוגמאת מה שנאמר אתמול והתפרסם היום בעיתונים, אני מבקש לא לצפות מאיתנו לשום תגובה בנושא הזה. לא להכחיש ולא לאשר".

על נושא עזה אמר "אני מגנה את המשטר במצרים משום שמעבר רפיח עדיין סגור. לנוכח כול מה שהיה, אני מגנה אותו משום שהוא משקר לעולם המוסלמי וטוען שהוא פתח את המעבר. זה אינו נכון. המשטר במצרם הוא שותף להטלת המצור על רצועת עזה".

פרסום ראשון: סוכל ניסיון פיגוע נגד ישראל

אתמול, כאמור, פורסם כי המודיעין הישראלי, בשיתוף עם גוף מודיעיני זר, הצליחו למנוע פיגוע נגד מטרה ישראלית במדינה אירופית.

ההערכה היא כי ניסיון הפיגוע , שכאמור נמנע, נעשה כאחד ממספר ניסיונות פיגוע שמנסה חיזבאללה לעשות כנקמה על חיסולו של בכיר הארגון עימאד מורנייה. בעוד כשבועיים ב-13 בפברואר מציין הארגון את יום השנה הראשון לחיסול, דבר המביא להעלאת כוננות לפיגועים מהארגון.

במרוצת השנים פירסמו כמה מקורות זרים ידיעות על סיכולי ניסיונות פיגוע כנגד מטרות ישראליות ויהודיות בעולם. הטיימס הלונדוני פירסם בעבר על כוונה לבצע פיגוע גדול כנגד שגרירות ישראל בבאקו בירת אזרבייג'ן. בכל הניסיונות לפיגוע המניע לפיגוע היה להשיג נקמה על חיסול מורנייה.

הווידאופדיה: חיסול עימאד מורנייה