אבו ריט לא נשאר חייב  (צילום: רויטרס)
אבו ריט לא נשאר חייב | צילום: רויטרס

מצרים לועגת לאירן ולחיזבללה על הישגיהן הצבאיים: שר החוץ המצרי אחמד אבו-רייט הגיב להאשמות מצידם של המנהיגים השיעים, בראיון בטלוויזיה המצרית. הוא האשים את חיזבאללה וטען כי הוא שגרם להרס בלבנון בשנת 2006.

על היכולת הצבאית של חיזבללה אמר אבו ריט כי הקטיושות הן כלום ביחס לעוצמת הצבא המצרי. השר פנה למנהיג החיזבאללה ואמר "ידעת לקבל כבוד, אבל העלבת את העם המצרי". השר המצרי הפנה דברים גם למנהיג האירני - עלי חמנאי, שהאשים את המנהיגים הערבים על חוסר התגובתם נגד ישראל אחרי המתקפה בעזה.

"לא ראינו את מאות האירנים שופכים את דמם במהלך 30 השנים האחרונות", אמר אבו ריט בראיון הטלוויזיוני. "יש מניעים אירנים שגורמים לקבוצות בתוך העולם הערבי לפעול למען האינטרסים האירנים".

נסראללה העלה את חמתם של המצרים לאחר שקרא לתושבי מצרים לצאת לרחובות למחאות ענק נגד מדיניות הממשלה המצרית. בתגובה לכך אמר אבו רייט: "מצרים היא מדינה גדולה וחזקה ואיש לא יכול להשפיע על המהלכים בתוך מצרים, מבחוץ. מצרים פועלת שאזרחי מצרים וממשלת מצרים מבקשת פעולה".

השר הגיב גם על הטענות לפיהן מצרים לא מאפשרת מעבר של סיוע הומניטרי במעבר הגבול ברפיח. "ההאשמות רבות, חוסר הצדק", אמר השר. אבו רייט מציע לעולם הערבי לחכות עד אחרי פסגת שרי החוץ הערבים שתפתח ביום רביעי הקרוב, אז, אומר אבו ריט, נגיע להסכמה על דרכי הפעולה.