נראה ש"פסטיבל אובמה" לא הגיע לרחובות אפגניסטן ופקיסטן. כמעט שלושה שבועות חלפו מאז הבחירות בארצות הברית, ובארגון אל-קאעידה, שגרר את המעצמה הגדולה בעולם למלחמה בשטחי אפגניסטן ועירק, מאיימים בקלטת שמע חדשה על הנשיא האמריקני הנבחר, בל ילך בדרכו של קודמו.

איימן אל-זוואהרי, סגנו של אוסמה בן-לאדן, מספר 2 בארגון, אחריו מתנהל מצוד ארוך ותקשורתי, פרסם היום קלטת שמע חדשה, בה הוא שולח אזהרה ישירה לברק אובמה ש"לא להמשיך במדיניותו של הנשיא בוש". הוא קרא לעולם המוסלמי לתקוף בשטחי ארצות הברית ה"פושעת", בין השאר בשל העובדה שאובמה שילב את ישראל בקמפיין הבחירות שלו.

"ארצות הברית ממשיכה להיות כפי שהייתה תמיד, כך שעלינו להמשיך לפגוע בה - במסר ישיר לעולם המוסלמי", אמר אל-זוואהרי. "האמריקנים מפיצים את מסעות הצלב שלהם במדינותיכם (מדינות ערב). ניתן לנטרל זאת אך ורק באמצעות ההקרבות של בניכן, לוחמי הג'יהאד".

עלבון מוסלמי

אל-זוואהרי לא שכח גם למתוח ביקורת על אובמה, בשל מה שהוא מכנה "הפניית גבו לשורשיו המוסלמים". "האומה האסלאמית קיבלה במרירות רבה את הצביעות שלך ואת תפיסתך באשר לישראל", אמר בקלטת. "נולדת לאב מוסלמי, אך בחרת לעמוד לצידם של אויבי האיסלאם".

לא מדובר באיום הראשון המופנה מצד אל-קאעידה לאובמה, מאז נבחר לנשיאות ארצות הברית. רק לפני כשבועיים דיווח העיתון אל-קודס אל-ערבי, היוצא לאור בלונדון, כי הארגון מתכנן לבצע "פעולה עצומת מימדים, פי כמה וכמה במימדיה מזו שאירעה ב-11 בספטמבר" בשטחי ארצות הברית. גורם בכיר בארגון הזהיר אז כי "הפעולה תיתן אותותיה בעולם כולו, גם במישור המדיני וגם במישור הכלכלי".

במחלקת ביטחון המדינה בארצות הברית הגיבו הערב לקלטת: "אין בה כל חדש שעשוי להוות איום גדול יותר על ביטחונה של אמריקה". דוברת מחלקת ביטחון המדינה, לורה קינר, אמרה לעיתונאים: "איננו מוצאים במסר החדש כל איום מיידי בשלב זה על אדמת ארצות הברית".