שעות ספורות לאחר הפיצוץ באוטובוס התיירים בצדו המצרי של במסוף טאבה - נחשפים ממדי האסון. בתיעוד ממצלמות אבטחה הממוקמות בקרבת מקום, נראה הרגע שבו הופעל המטען רב העוצמה, שגרם למותם של ארבעה בני אדם.

לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונות נראה האוטובוס כשהוא מבצע פנייה ואז מתרחש הפיצוץ העז, שבעקבותיו אחזה בו האש במשך דקות ארוכות. בפיגוע הקשה נהרגו שלושה תיירים מדרום קוריאה ונהג האוטובוס המצרי. עוד כ-30 בני אדם נפצעו, ובמד"א נערכים לקבלת אחדים מהם להעברתם לטיפול נוסף בבית החולים יופסטל באילת.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, הורה לכלל צוותי מד"א באילת לשמור על כוננות גבוהה, ונכון לשעה זו מאוישים כלל האמבולנסים וניידות הטיפול הנמרץ הפועלות בעיר. "מד"א ערוך להעניק כל סיוע שיידרש לנפגעי הפיגוע, ובשעה זו אנו נערכים לקליטתם של הנפגעים במעבר טאבה", הדגיש בין.

הפיגוע במסוף טאבה, אתמול (צילום: חדשות 2)
האוטובוס שנפגע, היום | צילום: חדשות 2

לדבריו, "אנו ממשיכים לשמור על קשר עם משרד החוץ, צה"ל, גורמי הצלב האדום בארץ ובז'נבה ועם שאר הגורמים הרלוונטיים על מנת לסייע לנפגעים ככל שיידרש".

תושבים באילת: "שמענו פיצוץ, זה היה מלחיץ"

גם תושבי אילת, שבחודשים האחרונים נמצאים תחת איום רקטי דיווחו על הפיצוץ העז שנשמע ברחבי העיר. "שמענו את הפיצוץ וראינו כמויות גדולות של עשן שעולות מכיוון מצרים", סיפר אחד התושבים בשיחה עם חדשות 2 Online. "זה היה מפחיד, בהתחלה לא ידענו מה זה ואז הבנו שזה קרה במצרים".

מסוף טאבה, ארכיון (צילום: דוברות מד"א)
אמבולנסים ממתינים במסוף, היום | צילום: דוברות מד"א

הארגון הסלפי הקיצוני "אנסאר בית אל-מקדס", המשתייך לג'יהאד העולמי נטל אחריות לפיגוע. בישראל, בינתיים, שומרים על דריכות מחשש לזליגת האירוע וניסיון לפגע בצד הישראלי של הגבול. מרשות שדות התעופה נמסר כי הם מבקשים מציבור הנוסעים שלא להגיע בשלב זה למסוף טאבה.