ארה"ב ממשיכה להפעיל לחץ על סוריה. עתה, קוראת מזכירת המדינה הילרי קלינטון להדק את הסנקציות הכלכליות על המדינה בעקבות מעשי הטבח שמתבצעים בסוריה. "אנו דוחקים במדינות שעדיין קונות מסוריה גז ונפט לחדול מכך מיד", אמרה קלינטון, "הרכש הזה מעניק לאסד לגיטימיות למעשיו הברוטליים, ויש לנתק כל קשר עם סוריה עד השינוי המיוחל".

תפילות יום השישי במסגדים בסוריה, ועמן מרחץ הדמים שהפך בחודשים האחרונים לדבר שבשגרה, שבו כבכל סוף שבוע - וגבו עד כה את חייהם של עשרה אזרחים שנורו למוות על ידי כוחותיו של אסד במוקדים שונים במדינה. במקביל מינה נשיא סוריה רמטכ"ל חדש, הגנרל פאהד ג'אסם אל-פריג' - שבוע בלבד לאחר כניסתו לתפקיד של דאוד ראג'חה. האחרון החל השבוע לשמש שר ההגנה בממשל אסד, במקומו של עלי חביב.

המהלך שיכריע את אסד?
הילרי קלינטון ובשאר אסד | צילום:

אל-פריג' שימש עד כה סגן רמטכ"ל סוריה. הוא נולד במחוז חמה, העיר שבה דיכאו ביד ברזל בשבוע האחרון כוחות הביטחון של אסד את התקוממות האזרחים שהפגינו בעד הפלת המשטר.

לפי הדיווחים מסוריה, נהרגו ברחבי המדינה 10 בני אדם מאש כוחות הביטחון ברחבי המדינה. שלושה מבין הקורבנות נורו בשכונת אל ביידה שבעיר חומס, שניים נוספים - בעיר אידליב הסמוכה לגבול טורקיה, ואדם נוסף נהרג בשעות הבוקר באחד מפרברי דמשק בעת שניסה להימלט מפשיטה שערכו חיילי צבא סוריה וכוחות ביטחון הפנים של המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק